Nowe przystanki wiedeńskie we Wrocławiu

Na ul. Traugutta i Świdnickiej (przy Renomie i Arkadach) powstaną nowe przystanki wiedeńskie. Pierwsza inwestycja jest na etapie przetargu na wykonanie, do drugiej ogłoszono postępowanie na stworzenie projektu i dokumentacji.

  • Zdjęcie ilustracyjne


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na budowę przystanków wiedeńskich* na ul. Traugutta. Powstaną tam dwa wyniesione perony na przystankach pl. Zgody w obu kierunkach, czyli w stronę Księża Małego oraz centrum. 
 – Oprócz budowy peronów wykonawca będzie musiał przebudować fragmenty chodników znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków oraz zmienić oznakowanie poziome i pionowe – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM. 
Na oferty wykonawców zarządca czeka do 5 czerwca. Realizacja prac powinna nastąpić do 20 sierpnia. 

Trwają również przygotowania do budowy przystanków wiedeńskich przy ul. Świdnickiej. Chodzi o dwie lokalizacje, przy Renomie i Arkadach. Wcześniej ten pomysł był konsultowany z mieszkańcami. Wypełnili 510 ankiet, w których wskazali między innymi, że budowa przystanków wiedeńskich zapewni bezpieczeństwo pasażerom i pieszym. Mówili też o wygodnych chodnikach oraz ustanowieniu priorytetu dla komunikacji.

via GIPHY

ZDIUM właśnie ogłosił przetarg na projekt i dokumentacje dla budowy wyniesionych przystanków oraz zmianę organizacji ruchu na ulicy Świdnickiej od skrzyżowania z Piłsudskiego do Podwala.

 – W tym roku ma powstać projekt, a realizacja zapisana jest w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na 2019 r. – informuje Ewa Mazur, rzecznik ZDiUM.

*Przystanek wiedeński – rodzaj przystanku tramwajowego, który po raz pierwszy zrealizowano w Wiedniu. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo pieszych(wikipedia). We Wrocławiu są zlokalizowane m.in. przy ul. Piłsudskiego, Trzebnickiej i Hubskiej. Zgłoś uwagę