Nowe przejście na przystanku przy Stadionie Olimpijskim

Kolejna bariera architektoniczna we Wrocławiu zlikwidowana.  Na przystanku przy Stadionie Olimpijskim pojawiło się nowe naziemne przejście dla pieszych. Teraz łatwiej dostać się na stadion czy do parku, także osobom starszym, rodzicom z wózkami, czy osobom niepełnosprawnym. 

  • Nowe przejście naziemne przy Stadionie Olimpijskim


Do tej pory, żeby z przystanku pod Stadionem Olimpijskim dostać się na stadion lub naprzeciw do parku Szczytnickiego trzeba było przejść tunelem pod torowiskiem tramwajowym. Była to przeszkoda nie do pokonania dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, a także osób starszych i rodziców z wózkami.

 - Szczególnie po otwarciu odnowionego Stadionu Olimpijskiego dostaliśmy dużo sygnałów o tym problemie logistycznym dla osób na wózkach – mówi Bartłomiej Skrzyński, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim.

Rzecznik zasygnalizował sprawę w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, trafiła ona na komisje bezpieczeństwa, dostała pozytywną opinię i teraz zostało wyznaczone nowe, naziemne przejście dla pieszych.

 - Oszacowaliśmy koszty i udało się dość szybko takie przejście wyznaczyć.  Skorygowaliśmy perony aby zbyt zniwelować ostry zjazd, wykonaliśmy nakładkę betonową w międzytorzu. Zamontowano tam również płytki typu „stop” dla osób niedowidzących i niewidomych. Teraz łatwiej przechodzić między przystankami nie tylko osobom niepełnosprawnym – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM we Wrocławiu.

Dzięki tej inwestycji będzie można szybciej z przystanku dostać się choćby na areny wydarzeń The World Games 2017 zlokalizowane na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego. To nie jedyny bariery architektoniczne, które ZDiUM w porozumieniu z rzecznikiem osób niepełnosprawnych i oficerem pieszym we Wrocławiu likwiduje. Trwa właśnie duża przebudowa kładki Zwierzynieckiej. Po zakończeniu prac będzie można specjalnymi podjazdami wjechać na kładkę bez większego problemu. Na liście jest również przebudowa choćby przystanku przy ul. Tramwajowej, który jest kłopotliwy dla niepełnosprawnych, podobnie jak przejście przy galerii Dominikańskiej. Zgłoś uwagę