Nowe przedszkole na Klecinie – tak wygląda Wielka Niezapominajka

„Niezapomniany lot” – pod takim hasłem odbyła się w ubiegły piątek uroczystość z okazji 25-lecia przedszkola nr 56 „Niezapominajka” przy ul. Dożynkowej, połączona z oficjalnym otwarciem nowego budynku. To kolejna, trzecia już, filia przedszkola. Dzięki niej przybyło 200 nowych miejsc dla dzieci.  

  • nowy budynek przedszkola nr 56 ul. Dożynkowa Wrocław


Otwarcie nowego budynku przedszkola na Klecinie, tzw. Wielkiej Niezapominajki (w skład placówki wchodzą jeszcze budynki przy ul. Wałbrzyskiej - tzw. Mała Niezapominajka i Duża Niezapominajka przy Dożynkowej) to dobra wiadomość dla rodziców z tamtego, coraz bardziej rozbudowującego się rejonu miasta. Teraz do przedszkola może chodzić łącznie 460 dzieci.

Nowa filia przedszkola przy Dożynkowej działa od niedawna (ruszyła na początku marca) i to w niej świętowano 25-lecie, a przy tym była okazja, aby zobaczyć jak powstawała i jak teraz wygląda placówka. Obiekt jest nowoczesny i ma swój parking. Do tego parterowy budynek jest przyjazny dla ludzi, przestronny kolorowy i ma świetnie wyposażony plac zabaw.  

Niezapomniany lot

Ale zanim można było zwiedzić placówkę trzeba było udać się w… podróż samolotem. Na czas obchodów część placówki zmieniła się bowiem w terminal lotniczy, a na gości już od wejścia czekały uśmiechnięte stewardesy, które prowadziły do hali odpraw. Po sprawdzeniu biletu, trzeba było przejść kontrolę bagażu podręcznego i niekiedy, w przypadku niejasności - osobistą, a potem w asyście uśmiechniętych stewardes (nauczycielki placówki) można było wejść na pokład samolotu i zająć miejsce. A potem już tylko oklaskiwać nakręcony z tej okazji film, występy taneczne wychowanków, a także brawurowe popisy pilota samolotu – wcielił się w niego nauczyciel gimnastyki i tańca z przedszkola. Nie obeszło się bez drobnej „awarii” na pokładzie, podczas której, przed głowami pasażerów nagle pojawiły się maski. Po udanym lądowaniu pasażerowie głośnymi brawami podziękowali kapitanowi, czyli ubranej w mundur linii lotniczych dyrektorce przedszkola, Katarzynie Głowik, pomysłodawczyni imprezy, zorganizowanej w krótkim czasie z pracownikami przedszkola i przy wsparciu rodziców.

Zgłoś uwagę