Nowe połączenie do Karpacza

Od 20 grudnia dzięki umowie PKP Intercity i Polbus PKS Wrocław na jednym bilecie dojedziemy z Wrocławia do Karpacza. Oferta będzie obowiązywać do końca ferii zimowych.


Dzisiaj (14 grudnia) wrocławski Polbus PKS podpisał umowę z PKP Intercity na sezonowe połączenie do Karpacza. Na jej podstawie pasażerowie z Warszawy czy Wrocławia będą mogli dojechać do Jeleniej Góry pociągiem PKP Intercity, a tam przesiąść się do autobusu Polbus PKS, którym sprzed dworca kolejowego dojadą wprost do Karpacza. Na całą trasę będzie obowiązywał jeden bilet.

– Liczymy, że nowe, połączenie z Warszawy przez Wrocław do Karpacza będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – mówi Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity.

W cenie połączenia kolejowego z Warszawy czy Wrocławia do Jeleniej Góry pasażerowie będą mogli dotrzeć do samego Karpacza. Oferta dotyczy pociągu Express Intercity Premium i dostępna będzie od 20 grudnia br. aż do końca ferii zimowych.
– Współpraca z PKP Intercity jest dla nas szansą na zdobycie nowych kompetencji. A pasażerom umożliwi szybką i bezpieczną podróż do jednego z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska – podkreśla Krzysztof Balawejder, Prezes Spółki Polbus PKS.

Bilety na to połączenie będzie można kupić m.in. na stronie www.intercity.pl od poniedziałku 17 grudnia. Połączenie do Karpacza dostępne będzie dla podróżnych od poniedziałku do piątku oraz w niedziele, z wyłączeniem 24.12, 25.12 oraz 31.12. Autobus powrotny funkcjonował będzie od poniedziałku do soboty z wyłączeniem 25.12, 26.12 oraz 1.01.Zgłoś uwagę