Nowe kamery monitoringu miejskiego [LOKALIZACJE]

Przybywa kamer monitoringu we Wrocławiu. Wszystko po to, aby było bezpieczniej. Nowe urządzenia pojawiły się niedawno m.in. na pl. Solny, na pętli Leśnica i na ryneczku Psiego Pola.

  • Nowe urządzenia pojawiły się m.in. w Dzielnicy Czterech Wyznań


- Zawsze podkreślam, że bezpieczeństwo wrocławian jest dla mnie priorytetem. W sierpniu zapowiedziałem, że wzmocnimy istniejący system monitoringu prewencyjnego i tak się stało -ogłosił Jacek Sutryk, preyzdent Wrocławia.
Nowe urządzenia zamontowano na pl. Solnym, w Rynku, w Dzielnicy Czterech Wyznań, na pętli tramwajowo - autobusowej Leśnica oraz na ryneczku Psiego Pola. Jednak to nie wszytko. Jeszcze w tym roku miasto zleci modernizację kamer na Ołbinie w dwóch wnętrzach podwórkowych oraz zamontuje nową na skwerze Pawła Adamowicza. Monitoringiem objęty zostanie również teren wokół kościółka pw. św. Jana Nepomucena w parku Szczytnickim.

Montaż nowych urządzęń monitoringu prewencyjnego kosztowało około 1,5 mln złotych.

Do dyspozycji służ miejskich we Wrocławiu jest ponad 200 kamer monitoringu. Obraz z nich obserwują głównie strażnicy miejscy. Do centrum, w którym pracują dociera obraz m.in. ze Starego Miasta, Ołbina, części Nadodrza, Ostrowa Tumskiego i Wyspy Słodowej. Poza wspomnianymi urządzeniami kamerami drogowi na ponad dwustu skrzyżowaniach dysponuje także Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w ramach systemu ITS.Zgłoś uwagę