Nowe Horyzonty 2015 Wrocław: ruszyła plaża na Solnym

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko seanse i spotkania w salach kinowych i godziny spędzone w ciemnościach przed ekranem. To także plaża na Solnym i kino pod chmurką w Rynku. Piasek na plażę wysypywany, jest już też zamontowany ekran i blisko 1000 krzesełek w Rynku. Z namiastki wybrzeża i darmowych seansów skorzystać może każdy.

 • plaza na solnym 2015

  plaża na Solnym 2015

 • plaza na solnym 2015 czynna od 23 lipca do 2 sierpnia

  plaża na Solnym 2015 czynna od 23 lipca do 2 sierpnia

 • plaza na solnym otwarta od 9 do 21

  plaża na Solnym 2015, godziny otwarcia 9.00-21.00

 • plaza na solnym

  plaża na Solnym 2015

 • plaza na solnym

  budują plaże na Solnym

 • plaza na solnym

  budują plaże na Solnym


Plaża na Solnym

Kiedyś plaża festiwalowa znajdowała się na pl. Teatralnym, w niedalekim sąsiedztwie Wrocławskiego Teatru Lalek. Od kilku lat stopy możemy zanurzyć w piasku na pl. Solnym. Na miejscu można skorzystać z leżaków, specjalnych białych puf festiwalowych, popularnością cieszy się wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można się ślizgać na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę. Plaża czynna jest od 23 lipca do 2 sierpnia w godzinach 9-21.

Pokazy w Rynku

Dla tych, którym fundusze nie pozwalają kupić większej ilości biletów, ale i tych, którzy kochają oglądać filmy w nietypowym otoczeniu i w doborowym towarzystwie wszystkich znajomych (nawet siedząc na kocu pod ekranem) świetną opcją są seanse w Rynku. Plenerowe pokazy już od piątku 24 lipca (o tym, jakie filmy zostaną pokazane przeczytacie tutaj). Stoi już ekran i blisko 1000 krzesełek. Kinomani, którzy nie zdążą zająć miejsc przed seansami mogą stanąć z boku, albo usiąść na kocu (ale widać coś tylko pod samym ekranem, z boku jest zbyt wielu ludzi i skutecznie zasłaniają). Atrakcją będzie zwłaszcza seans niemego polskiego filmu „Zew morza” (30 lipca o 22.00) z muzyką Henryka Szaro graną na żywo przez zespół pod dyrekcją samego Krzesimira Dębskiego.  

Budka fotograficzna w Kinie

W Kinie Nowe Horyzonty także przygotowano atrakcje. Będzie budka fotograficzna Tołpy. Posłuchamy porad kosmetycznych znanej wrocławskiej firmy i sfotografujemy się z wybranymi akcesoriami filmowymi - kwiatami we włosach (a la Amy Winehouse) albo w odpowiednich ciemnych okularach (a la Zbyszek Cybulski).

Zgłoś uwagę