Powstają nowe galerie handlowe na Grabiszynie, Pilczycach i Maślicach

W ciągu ostatnich miesięcy we Wrocławiu ruszyły prace przy budowie kilku nowych galerii handlowych: na Grabiszynie, Pilczycach i Maślicach.

 • Tarasy Grabiszyńskie

  Tarasy Grabiszyńskie, wizualizacja: inwestor

 • Tarasy Grabiszyńskie

  Tarasy Grabiszyńskie, wizualizacja: inwestor

 • Tarasy Grabiszyńskie

  Tarasy Grabiszyńskie, wizualizacja: inwestor

 • Tarasy Grabiszyńskie

  Tarasy Grabiszyńskie, wizualizacja: inwestor


Jednym z tych miejsc są Tarasy Grabiszyńskie. Przebudowa i modernizacja tego centrum osiedlowego, znajdującego przy ul. Grabiszyńskiej 240, tuż przy skrzyżowania z ul. Hallera rozpoczęła się w grudniu 2015 roku.  

– Było wiele wątpliwości co do wyburzenia starego budynku – mówi Jerzy Kruk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec”. – Jednak miał on już 35 lat, a wcześniej powstawał przez 17 lat. Tak więc zastosowane tam rozwiązania były mocno przestarzałe, a sam obiekt nie spełniał wielu obowiązujących wymagań technicznych. Doszliśmy więc do wniosku, że trzeba go wyburzyć i w tym miejscu wybudować nowoczesny budynek łączący funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i biurowe.

Tarasy Grabiszyńskie

Po przebudowie obiekt będzie posiadał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni około 10 tys. mkw. Wśród najemców znajdą się m.in. Piotr i Paweł, Rossman oraz Pepco. Do zmodernizowanego centrum powrócą także niektóre z dotychczasowych punktów usługowych. Swoje miejsce znajdzie tam m.in. najnowocześniejsza w Polsce placówka Poczty Polskiej, oddział PKO BP oraz sklep ze sprzętem AGD. Oprócz części handlowej, w zmodernizowanym centrum przewidziano część rekreacyjno-rozrywkową, w tym  nowoczesne fitness centrum  o powierzchni 1,2 tys. mkw oraz kawiarnie. Obiekt będzie posiadać też wygodny parking dla samochodów o łącznej ilości około 160 miejsc, dostępny również dla mieszkańców osiedla.

Ponowne otwarcie obiektu jest zaplanowane na wiosnę 2017 roku. Centrum handlowo-usługowe  otworzy się już pod nową nazwą, która została wybrana w wyniku otwartego konkursu, skierowanego przede wszystkim do mieszkańców osiedla – „Tarasy Grabiszyńskie”.

Inwestorem jest Womak Omega. Spółka ta podpisała umowę dzierżawy zarówno obiektu, jak i działki od Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” na okres 28 lat. Spółka  samodzielnie pokrywa koszt całej przebudowy w wysokości około 40 mln zł.

– Nowy obiekt powstanie w dość prestiżowym miejscu, widocznym w skali miasta – mówi Radosław Szczepaniak, Prezes Zarządu Spółek Womak Holding. – Jestem przekonany, że po zakończeniu modernizacji nowe centrum osiedlowe będzie nie tylko przyjaznym miejscem zakupów, ale również stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań i rozrywki dla mieszkańców okolic. Natomiast nowoczesny projekt budynku z pewnością nada okolicy nową jakość.

Galerie handlowe na Grabiszynie, Pilczycach i Maślicach

To jednak nie jedyna taka nowa galeria handlowa, która powstaje we Wrocławiu. Są wśród nich m.in. Galeria Pilczycka, planowane otwarcie na przełomie sierpnia i września 2016 r. oraz nowy obiekt handlowy na Maślicach – Pasaż Królewiecki, planowane otwarcie w trzecim kwartale 2016 r.

Zgłoś uwagę