Nowe autobusy na liniach do Kobierzyc

Pierwsze z 12 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów trafiają już na parkingi firm transportowych BUS Marco Polo i Sevibus. Będą obsługiwać linie kursujące z Wrocławia do gminy Kobierzyce. 

  • Nowe autobusy będą obsługiwać trasy z Wrocławia do gminy Kobierzyce fot. Sevibus S.A.

  • fot. Sevibus S.A.

  • fot. Sevibus S.A.


Konsorcjum firm BUS Marco Polo i Sevibus wygrało przetarg na obsługę linii w gminie Kobierzyce. Kontrakt zacznie obowiązywać 3 lutego. Do obsługi firmy kupiły dwanaście nowych autobusów Autosan. Sześć w wersji dwunastometrowej i sześć o długości 10,8 metra.

 – Wszystkie są niskopodłogowe, klimatyzowane, będą wyposażone w wi-fi oraz systemy informacji pasażerskiej – wylicza Krzysztof Dyla, prezes Marco Polo.

Nowe autobusy będą kursować na liniach z Wrocławia do gminy Kobierzyce (812, 852, 862, 862R, 872, 882, 892 oraz N62). Część z nich kursuje spod dworca PKP przy ul. Suchej, część z pętli Krzyki. W tej chwili z fabryki Autosan dotarła już połowa zakupionej floty. Na dniach do baz przewoźników przyjadą kolejne. Wszystkie mają zielone barwy i nowoczesne wyposażenie. Latem skorzystają z nich także rowerzyści.

- Będzie można z Wrocławia podjechać do Kobierzyc i tam pojeździć sobie na rowerze. Gmina ma sporo zabytków i atrakcji także będzie co zwiedzać – mówi Wojciech Olszewski z firmy Sevibus.
Rowery będą montowane na specjalne przyczepie, które są już budowane w Czechach.

Konsorcjum będzie obsługiwać linie w gminie Kobierzyce przez 10 lat. Zgłoś uwagę