Nowa trasa dla rowerów na Grodzkiej

Będzie bezpieczniej

  • Nowa trasa dla rowerów przy ul. Grodzkiej

  • Nowa trasa dla rowerów przy ul. Grodzkiej

  • Nowa trasa dla rowerów przy ul. Grodzkiej


Dobiega końca malowanie pasa rowerowego na ul. Grodzkiej, od Mostu Piaskowego do Mostu Uniwersyteckiego. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, którzy już korzystają z roweru jako codziennego środka transportu, ale również dla tych, którzy dopiero planują się na rower przesiąść. 

Pas o szerokości 1,5 m nie tylko ułatwi przejazd rowerem, ale również poprawi sytuację pieszych, którym w mniejszym stopniu będą przeszkadzać rowery na chodniku. Zniknie bowiem główna przyczyna wybierania chodnika przez użytkowników rowerów-przekraczanie przez kierowców aut dozwolonej prędkości 50 km/h. Pasy rowerowe są bardzo skutecznym i powszechnie stosowanym w Europie środkiem uspokojenia ruchu, dlatego od dziś na tym odcinku Grodzkiej z pewnością będzie bezpieczniej. 

Warto przypomnieć, że pas rowerowy, jak każdy pas ruchu, służy do jazdy w jednym kierunku i nie można jeździć nim pod prąd! W tym przypadku dozwolona jest jazda wyłącznie w kierunku Mostu Uniwersyteckiego. Przed mostem, jeśli akurat jest czerwone światło, należy skorzystać ze śluzy rowerowej, która ułatwia bezpieczne opuszczenie skrzyżowania.
Do chwili obecnej wykonano oznakowanie poziome (bez znaków P-23,czyli piktogramów rowerów). W najbliższych dniach zmienione zostanie oznakowanie pionowe.
ao

Zgłoś uwagę