Asystent podróży w telefonie - nowa aplikacja KD

Koleje Dolnośląskie udostępniły aplikację, która będzie naszym mobilnym asystentem w podróży. Dzięki KD Go! można śledzić pozycje pociągów i ich prędkość, sprawdzać najbliższe odjazdy i przyjazdy a także w każdej chwili przejrzeć schematy połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. 

  • Zrzut ekranu z aplikacją KD Go!


 - Koleje Dolnośląskie, jako pierwsze spośród przewoźników kolejowych w Polsce, zdecydowały się na publiczne udostępnienie informacji o lokalizacji i wyposażeniu swoich pociągów oraz na przekazanie ich pasażerom w formie praktycznej i czytelnej aplikacji – mówią przedstawiciele Kolei Dolnośląskich.

Aplikacja KD Go! to nowoczesne narzędzie dedykowane do urządzeń mobilnych. Największą zaletą aplikacji jest to, że pokazuje w czasie rzeczywistym pojazdy Kolei Dolnośląskich.
 - Dzieje się tak, bo pociągi KD zostały wyposażone w specjalne urządzenia wysyłające informacje o lokalizacji, przebiegu trasy oraz o charakterystyce pojazdu – czytamy w opisie aplikacji.

Ponadto użytkownicy dowiedzą się, czy oczekiwany pojazd jest dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, czy jest wyposażony w klimatyzację oraz jaka jest w nim dostępność wolnych miejsc. Oprócz danych o bieżącym położeniu pociągów, pasażerowie będą mieli w zasięgu ręki aktualną informację rozkładową na poszczególnych dworcach kolejowych obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie i – co bardzo ważne – będą na bieżąco informowani o ewentualnych odstępstwach od planowanych rozkładów.

Pobierz aplikacje dla systemu IOS 
Pobierz aplikacje dla systemu ANDROID 

Wcześniej możliwość monitorowania przejazdów pociągów uruchomiło PKP PLK. Jednak tylko na stronie internetowej a nie w formie aplikacji na telefon.

Czytaj więcej: Zobacz, czy pociąg przyjedzie na czas. 

We Wrocławiu podobne możliwości śledzenia pojazdów daje aplikacja MPK Wrocław - iMPK.

Czytaj więcej: Śledź pojazdy MPK na telefonie

Zgłoś uwagę