Norwegia dofinansuje innowacje dla środowiska

Można zyskać nawet 18 mln euro

Przedsiębiorcy, którzy mają w planach innowacyjne przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska, mogą skorzystać z nowego Programu Norweskiego Mechanizmu Finansowego dla Polski „Innowacje w zakresie zielonych technologii”. W marcu rozpocznie się nabór wniosków do tego przedsięwzięcia.

Beneficjentami programu mogą być polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, które samodzielnie lub wspólnie z partnerami z Polski lub Norwegii realizować będą projekty w zakresie wpływu przedsiębiorstwa na środowisko. Partnerami w projektach mogą być przedsiębiorstwa, instytucje badawcze oraz klastry, zarówno z Polski, jak i z Norwegii.

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów realizowanych w ramach programu wynosi niemal 18 mln euro. Minimalna kwota dotacji to 170 tys. euro, a maksymalna  1,5 mln euro.

Wszyscy zainteresowani dofinansowaniem mogą wziąć udział w bezpłatnym seminarium informacyjnym w języku polskim na temat tego programu, które odbędzie się we Wrocławiu, 27 lutego 2014 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Janiszewskiego 8. 

Aby wziąć udział w seminarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:

 www.norwaygrants-greeninnovation.no

Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona.

 Program ten należy do realizowanej w okresie 2009-2014 perspektywy Funduszy EOG i Norweskiego. Jego operatorem jest Innovation Norway.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę