Nominowani do nagrody Warto 2016

Nominowanych do nagrody kulturalnej WARTO 2016 ogłosiła „Gazeta Wyborcza Wrocław”. Wyróżnienie gazeta przyznaje najciekawszym młodym twórcom związanym z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem w pięciu kategoriach: film, literatura, muzyka, teatr i sztuki wizualne.

  • Mat. GW Wrocław


W tym roku w kategorii film nominowani zostali Bracia Bartos - Bartek i Piotr za film dokumentalny „Floating on fire" o nowoorleańskiej artystce Janie Napoli, Patryk Rębisz za pełnometrażowy debiut dokumentalny "Na barkach lwa" ("Shoulder the Lion"), Jagoda Szelc za etiudę fabularną „Spacer", Paulina Skibińska za krótkometrażowy debiut dokumentalny „Obiekt", Aleksandra Terpińska za etiudę fabularną (film dyplomowy) „Ameryka" i pełnometrażowy film dokumentalny „Czeski Łabędź", Ita Zbroniec-Zajt za zdjęcia do filmów fabularnych "Granny's dancing on the table" Hanny Sköld i "Underdog" Ronniego Sandahla.

W kategorii literatura nominowano Piotra Przybyłę za układający się w poemat tom wierszy „Apokalipsa. After Party", który wyszedł nakładem Domu Literatury w Łodzi, Maurycego Nowakowskiego za powieść kryminalną „Plagiat" osadzoną we wrocławskich realiach, wydaną przez wydawnictwo Videograf z Chorzowa, Magdalenę Knedler za powieść kryminalną w duchu Jane Austin „Pan Darcy nie żyje" (poznańskie wydawnictwo Czwarta Strona), Dawida Szkołę za tom „Eseje" wydany nakładem krakowskiego wydawnictwa Libron oraz zespół redakcyjny magazynu „Przerzutnia" za otwarte, bezpłatne, internetowe czasopismo krytyczno-literackie.

W kategorii muzyka nominowani zostali: Deadpoint, Oxford Drama, Łukasz Matuszyk, Paweł Szroniak, duet Zwartko/Piasecki.

W kategorii teatr nominacje otrzymali: aktorzy Małgorzata Gorol, Andrzej Kłak, Anna Makowska-Kowalczyk, Mikołaj Woubishet, reżyser Martyna Majewska za „Batory Trans” Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Novy Ruch Teatr.

W kategorii sztuki wizualne nominowano: Kalinę Bańkę, Krzysztofa Bryłę, Karinę Marusińską, Mariana Misiaka, Olę Wałaszek.

W poniedziałek 29 lutego na stronie www.wroclaw.wyborcza.pl rozpoczęło się głosowanie na Nagrodę Publiczności. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali w klubie Eter 17 marca.

Zgłoś uwagę