Nominacje do Nagrody Dobre Strony 2016

Laureata Nagrody Dobre Strony 2016 poznamy za dwa tygodnie, ale jury ogłosiło już tytuły książek nominowanych do tego tytułu. Nominacje otrzymały wydawnictwa: Wytwórnia, TAKO, TASHKA i Nasza Księgarnia. Zwycięzcę poznamy 3 czerwca podczas uroczystej gali.  


Ogólnopolski konkurs dla Wydawców na Najlepszą Książkę dla dzieci lub młodzieży towarzyszy wrocławskim Targom Dobre Strony. Fundatorem nagrody w wysokości 30 tys. złotych jest prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Przyznawana jest ona corocznie za najlepszą książkę wydaną w języku polskim po raz pierwszy w roku poprzedzającym jej przyznanie (okres od 1 maja do 1 maja). Nagroda trafia do Wydawcy, którego książka zostanie uznana przez jury za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim.

Celem Konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym. Tytuł „Dobre Strony” stał się prestiżowym wyróżnieniem i dołączył na stałe do listy ważnych nagród dla Wydawców przyznawanych w całej Polsce. Oprócz czeku na 30 tys. zł laureat otrzymuje statuetkę, której autorką jest Agata Brożek.

W tym roku zgłoszono do niego pięćdziesiąt tytułów z których pięcioosobowe jury w składzie: Ewa Gruda, Anita Wincencjusz-Patyna, Katarzyna Stoparczyk, Jakub Krofta, Piotr Młodożeniec, nominowało do nagrody 5 książek.

  • Kern. Wiersze dla dzieci Ilustracje i opracowanie graficzne: Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agnieszka Kucharska-Zajkowska, Anna Niemierko, Gosia Urbańska-Macias, Justyna Wróblewska, Wytwórnia, Warszawa 2015
  • Pawlak, Ignatek szuka przyjaciela, Nasza Księgarnia, Warszawa 2015
  • Ricardo Henriques, André Letria, Morze  Przeł. Jakub Jankowski, TAKO, Toruń 2015
  • Mélanie Rutten, Mój Cień przekł. Jacek Mulczyk-Skarżyński. Wytwórnia, Warszawa 2015
  • Malina Prześluga, Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie  Ilustracje Jaga Słowińska, Tashka, Warszawa 2016

Laureata Nagrody Dobre Strony 2016 poznamy 3 czerwca o godz. 19 podczas uroczystej gali w Ratuszu towarzyszącej 7. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

Dobre Strony. Targi książki dla dzieci i młodzieży

Dobre Strony. Targi książki dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci / Spotkania z autorami / Dla rodziców
Termin od 3 czerwca 2016 do 5 czerwca 2016

Miejsce Hala IASE

Zobacz
Zgłoś uwagę