Nokia zaprasza po raz szósty!

Artykuł sponsorowany

Ruszyła VI edycja projektu NOKIA Academy, który skierowany jest do ambitnych osób, chcących rozwijać się i zgłębiać wiedzę związaną z programowaniem w języku C++ lub testowaniem. Wrocławski oddział Nokii szuka osób z potencjałem, które szybko się uczą i chcą zdobyć ekspercką wiedzę. Otwarty nabór trwa tylko do 4 października!

  • Nokia Academy Wrocław

    plakat Nokia Academy, źródło: materiały organizatora.


Programistami czy testerami może zostać wiele osób, które do tej pory nie miały takich planów. Wystarczą dobre podstawy np. z telekomunikacji, systemu Linux lub wymienionych na stronie nokiawroclaw.pl obszarów i chęć do nauki. Wymagana jest również znajomość języka angielskiego, który jest niezbędny w codziennej współpracy z zespołami m.in. z Chin, Finlandii czy też Węgier. Całej reszty chętni mogą nauczyć się w dobrze już znanym i popularnym, głównie wśród studentów, projekcie wrocławskiego oddziału firmy Nokia.­

– Nokia Academy umożliwia przejście z poziomu projektów studenckich i hobbystycznych na poziom profesjonalnych i nowoczesnych rozwiązań osobom, które nie studiowały kierunków przygotowujących do kariery programisty czy testera. Do Nokia Academy zapisałem się jako student PWR na kierunku Automatyki i Robotyki. Miesiąc intensywnych szkoleń w niewielkiej grupie, prowadzonych przez doświadczonych deweloperów, pozwolił mi zdobyć umiejętności potrzebne do podjęcia wymarzonej pracy” – mówi Michał z działu HetRAN OMCP, który był uczestnikiem jednej z edycji Academy, a obecnie pracuje jako developer C++.

Nokia Academy skierowana jest do osób, które chcą się rozwijać i zdobywać umiejętności związane z programowaniem w jednym z najbardziej popularnych języków obiektowych – C++ lub w obszarze testowania. Podstawowym założeniem jest intensywne miesięczne szkolenia przygotowujące do pracy na wybranym przez kandydata stanowisku. Każdy, kto pomyślnie przejdzie cykl szkoleniowy, ma szansę na stałe zatrudnienie we wrocławskim odziale Nokii.

- Mamy świadomość, że na rynku jest wiele ambitnych osób, posiadających podstawową wiedzę z programowania lub ukończyło studia na kierunkach technicznych niezwiązanych bezpośrednio z Informatyką. Nokia Academy to projekt innowacyjny skierowany do osób, które chciałyby rozpocząć swoją karierę zawodową w branży nowych technologii – my chcemy im w tym pomóc.– mówi Martyna Kosiorek, menadżer ds. rekrutacji z Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii. 

Co należy zrobić, żeby wziąć udział w projekcie? Wystarczy wysłać swoje CV (które może być przygotowane zarówno w języku polskim, jak i angielskim) na adres: recruitment.wroclaw@nokia.com. Najlepsi zostaną zaproszeni na wykład oraz test, który sprawdza przede wszystkim szybkość uczenia się i motywację potencjalnych kandydatów.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie www.nokiawroclaw.pl/nasze-akcje/akademia, gdzie również można skorzystać z mini poradnika o tym, jak należy napisać dobre CV.

Zgłoś uwagę