Piłka nożna, spać nie można!

Jeśli nadal buzują w tobie emocje po mundialu lub jesteś spragniony dalszych wrażeń związanych z piłką nożną, koniecznie zarezerwuj piątkowy wieczór. 18 lipca na boisku SP nr 58 przy ul. Składowej młodzież z wrocławskiego Nadodrza, i nie tylko, rozegra mecze pod osłoną nocy. Przyświecać im będzie hasło fair play oraz farba fluorescencyjna.

  • Nocna piłka nożna

    „Kopana” impreza już 18 lipca od 20.00


Projekt nocnego kopania w „gałę” to inicjatywa Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie Trampolina oraz klubu TamGram.

– Naszym głównym celem jest to, żeby zwykłe, codzienne rzeczy zamieniać w coś oryginalnego i niezwykłego – mówi Ania Szczęśniak, członkini Stowarzyszenia oraz pomysłodawczyni akcji. – Wszak w piłkę nożną na podwórkach gra się niemal codziennie, ale zorganizowanie turnieju pod osłoną nocy i z fluorescencyjnymi gadżetami nadaje tej zwykłej zabawie element zaskoczenia – dodaje.
Uczestnicy turnieju będą mieć na rękach i nogach fluorescencyjne sticky na rękach i nogach. W ten sam sposób oznaczone będą bramki, a piłka zostanie pomalowana farbą fluorescencyjną.

– W tej grze bardzo ważne będą zasady fair play – zapewnia pomysłodawczyni. – Za każde przewinienie (kopnięcie, pchnięcie czy podstawienie nogi), zawodnik będzie musiał opuścić boisko. Chodzi bowiem o zabawę, a nie ostrą rywalizację – podkreśla.

Imprezę poprzedzi grill pod klubem TamGram, na który zaproszeni są wszyscy uczestnicy turnieju i oczywiście kibice.

– W ten sposób chcemy też pokazywać młodzieży, że wieczory można spędzać ciekawie, a nie tylko siedząc i „tagując” po bramach – mówi Karolina Jackowiak z TamGram. – Klub prowadzimy od kilku miesięcy i wiemy, że dzieciaki z Nadodrza naprawdę chcą coś robić i tworzyć. Pokazujemy im przykłady działań w przestrzeni miasta, udowadniając, że może ona być w prosty sposób atrakcyjna. Zazwyczaj „rzucamy” im temat, a resztę wymyślają sami.

 

Zbierz drużynę i zagraj w piłę 

W nocnym turnieju może wziąć udział nie tylko młodzież z Nadodrza. Trzeba jednak zebrać 6-osobową drużynę.

– Jak na razie mamy drużyny składające się z nastolatków i jedną, którą tworzą 30-latkowie – mówi Szczęśniak.

Do udziału w turnieju można się zgłosić e-mailowo pisząc na adres: axkolodziejczyk@gmail.com lub karolina@trampolina.wroclaw.pl. Niepełnoletni będą musieli również dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. 

Mecze będą trwały po kilkanaście minut każdy. Impreza startuje o 20.00 w klubie TamGram przy ul. Niemcewicza 34, później drużyny i kibice przechodzą na boisko, na którym od 22.00 do północy będzie trwał nocny turniej.

 

 

 ulajZgłoś uwagę