„Noc Walpurgi” – premiera z udziałem gości

„Noc Walpurgi” to debiut wyrazisty i kontrowersyjny. Młody dziennikarz przeprowadza wywiad z divą operową. Rozmowa przeradza się w psychodramę. Z czarno-białego obrazu aż kipią emocje, tajemnice, perwersyjne napięcie. Noc Walpurgi to noc złych duchów, wszystko się może wydarzyć. Uwaga! Po premierowym pokazie odbędzie spotkanie z reżyserem i aktorami.


Jest 30 kwietnia 1969, Noc Walpurgi. W szwajcarskiej operze właśnie gasną światła po przedstawieniu „Turandot” Pucciniego.  Młody dziennikarz Robert (Philippe Tłokiński) ma przeprowadzić wywiad z wielką gwiazdą tamtejszej sceny, Norą Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Kapryśna diwa, początkowo niechętna rozmowie, wciąga chłopaka w nie do końca dla niego zrozumiałą grę. Jedna noc – pełna erotycznego napięcia, niedomówień, groteski i dramatu – w pewien sposób zmienia życie obojga.

W dwóch głównych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, wybitną polską aktorkę z hollywoodzkim dorobkiem (m.in. w „Strzałach na Broadway'u”). Partneruje jej Phillipe Tłokiński, aktor w Polsce kojarzony wyłącznie z rolami serialowymi. 

Według wielu osób „Noc Walpurgii” to najbardziej niedoceniony film gdyńskiego festiwalu – wyjechał z niego tylko z nagrodą od lokalnego radia. Wcześniej zdobył natomiast 5 nagród na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie (za scenariusz, za główną rolę kobiecą, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Publiczności).

W sobotę 26 września, po seansie o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z Marcinem Bortkiewiczem, reżyserem filmu oraz parą głównych aktorów.

Zgłoś uwagę