Niezwykły koncert dzieł dedykowanych Janowi Pawłowi II

Już w sobotę (24 czerwca) na scenie na placu przed katedrą pw. św. Jana Chrzciciela odbędzie się niezwykły koncert Michała Lorenza. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

  • W spotkaniu przed koncertem uczestniczyli: dyrygent Alan Urbanek, ojciec Maciej Zięba, producent Wojciech Zaguła oraz śpiewak i skrzypek Simon Sammoun.


Michał Lorenz to wybitny kompozytor, laureat wielu nagród polskich i międzynarodowych przygotował dla wrocławian oryginalny koncert, na który składają się dwa utwory – wcześniej wykonywane tylko raz i to w pięcioletnim odstępie. Są to Missa Magna Beatificationis oraz najnowsze dzieło symfoniczne artysty – oratorium Przymierze.

– Świat Michała Lorenza to świat wyjątkowy. Muzykę, którą tworzy trzeba przeżyć i teraz będzie ku temu doskonała okazja – zaprasza na wydarzenie Wojciech Zaguła, producent koncertu.

Utwory we Wrocławiu zostaną wykonane w wyjątkowej oprawie, wieczorem przed katedrą w noc świętojańską, w dniu święta Archidiecezji i Miasta Wrocławia przez orkiestrę symfoniczną ArtBel Ensemble pod batutą Alana Urbanka, Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz wybitnych polskich solistów (m.in. Adama Struga i Roberta Pożarskiego) z gościnnym występem solisty z Syrii, skrzypka i śpiewaka Simona Sammouna. Obecność specjalnego gościa i jego śpiew po arabsku mają nadać fragmentom koncertu etnicznego brzmienia.

– Zapraszamy wrocławian i wszystkich gości odwiedzających miasto na to wydarzenie. Dzieła dedykowane są Janowi Pawłowi II i koncert będzie na pewno pięknym duchowym przeżyciem – zachęca dominikanin Maciej Zięba.

Koncert to część obchodów XX rocznicy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbył się we Wrocławiu 1997 roku i na którym gościł papież Jan Paweł II. Oprócz koncertu z tej okazji planowany jest specjalny pokaz fontanny multimedialnej.

Koncert: „Prawda – Zaufanie – Wspólnota  – Jan Paweł II do wrocławian”

Koncert: „Prawda – Zaufanie – Wspólnota – Jan Paweł II do wrocławian”

Koncert / Klasyczna
Termin 24 czerwca 2017 20:30

Miejsce Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela

Zobacz
Zgłoś uwagę