„Niewygodna prawda" w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 23.04 do godz.10


Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na premierowy film „Niewygodna prawda” ważne do 28.04 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Film demaskujący szokujące fakty z przeszłości jednej z najważniejszych osób w historii USA. Czy za fasadą amerykańskiej demokracji stoi kłamstwo? Czy media są wolne i stoją na straży prawdy? W 2004 roku Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna, Mary Mapes (Cate Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych, Danem Ratherem (Robert Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta George'a W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?

Żeby wygrać bilety należy do 23 kwietnia do godz. 10  wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

W jakim filmie Robert Redford zagrał dziennikarza demaskującego inną aferę w Białym Domu?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę