Niepełnosprawni na rynku pracy

Droga do zatrudnienia, czyli jak poszukiwać pracy – to jeden z tematów konferencji zatytułowanej "Skuteczna aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Spróbujmy to zrobić razem!" Spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 listopada w Hotelu Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 7.


Konferencja "Skuteczna aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Spróbujmy to zrobić razem!" odbędzie się w godzinach 10.00-14.00. Pierwszy panel poświęcony będzie analizie sytuacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz prezentacji wyników projektów „Enable-Workable" oraz „Spróbujmy się zrozumieć". W drugiej części konferencji będzie można wziąć udział w jednym z trzech warsztatów:

  • aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych na Malcie - dobre praktyki - warsztat prowadzony przez przedstawicieli organizacji Inspire z Malty (Partnera projektu „Enable-Workable"), będzie tłumaczenie na język polski.
  • droga do zatrudnienia, czyli jak skutecznie poszukiwać pracy - warsztat prowadzony przez Animatorów Pracy Osób Głuchych.
  • niepełnosprawności, o których mało wiemy - warsztat dla pracodawców i przedstawicieli instytucji rynku pracy dotyczący zasad komunikacji z osobami z niepełnosprawnością mentalną oraz z osobami Głuchymi.

Wystąpienia tłumaczone będą na język migowy.

 Zgłoś uwagę