Niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

Rodzinne spotkania ze sztuką w Muzeum Współczesnym odbywają się w każdą niedzielę. Tematy warsztatów co tydzień są inne i nawiązują do aktualnej wystawy. Najbliższe spotkanie 2 listopada o 13.30.

  • niedzielne warsztaty dla dzieci w muzeum współczesnym wrocław


Warsztat składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Każdy warsztat poświęcony jest innemu zagadnieniu. Temat najbliższych zajęć:

W GALERII SZTUKI NAJNOWSZEJ

W czasie warsztatu odwiedzimy nową wystawę, prezentującą prace artystów tworzących Galerię Sztuki Najnowszej, działającą w latach 70-tych we Wrocławiu. Artyści związani z GSN zastanawiali się jak zdefiniować sztukę, która już nie wytwarza pięknych przedmiotów, nie wymaga technicznej wirtuozerii, nie naśladuje rzeczywistości, nie wzrusza ani nie spełnia wielu innych kryteriów, którymi można było oceniać akademickie dzieła. Od czasu wątpliwości artystów z GSN minęło sporo czasu, ale dalej odpowiedź na pytanie o to czym jest sztuka współczesna budzi wiele sporów. Podczas warsztatu w prosty sposób porozmawiamy o tym trudnym problemie, a w części praktycznej zajęć stworzymy własną wystawę sztuki kontekstualnej.

Warsztaty odbędą się 2 listopada w godz. 13.30 – 15.00 w Muzeum Współczesnym przy pl. Strzegomskim 2a.

Warsztaty są bezpłatne, a zgłoszenia można wysyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Zgłoś uwagę