Niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

Rodzinne spotkania ze sztuką w Muzeum Współczesnym odbywają się w każdą niedzielę. Tematy warsztatów co tydzień są inne i nawiązują do aktualnej wystawy. Najbliższe spotkanie 19 października o 13.00.


Cotygodniowe rodzinne warsztaty adresowane są do rodziców z dziećmi. Spotkanie trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. 

Temat najbliższego spotkania to: Na tropie znaków

Warsztat poświęcony będzie wystawie "in progres" prezentującej sztukę wideo z kolekcji Dolnośląskiej Zachęty. Igor Krenz w pracy “Circles and Squares” wykorzystuje technikę found footage, która polega na tworzeniu nowych filmów z wyciętych kawałków dzieł wcześniejszych. Igor Krenz wydobył z dawnych filmów kółka i kwadraty – ukryte znaki dla operatorów obsługujących projektory filmowe. Jego praca wymagała wyłowienia interesujących go elementów spośród obrazowego szumu. Podczas zajęć my też będziemy szukać motywów, które pozwolą na utworzyć własny wizualny kod.

Warsztaty odbędą się 19 października o godzinie 13.00 w Muzeum Współczesnym przy pl. Strzegomskim 2a.

Warsztaty są bezpłatne, a zgłoszenia można wysyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

materiały organizatora

Zgłoś uwagę