Niechronieni pod nadzorem

Policjanci szczególną uwagę zwracają na pieszych, rowerzystów i kierujących skuterami oraz motocyklami.

  • „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

    „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”


O rana 17 lipca, dolnośląscy policjanci prowadzą na drogach akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na osoby poruszające się pieszo, rowerzystów i kierujących skuterami oraz motocyklami. Mundurowi będą reagować na każdą sytuację, w której dojdzie do złamania przepisów ruchu drogowego.

Działania są prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego. – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy zderzeniu z pojazdem poruszającym się nawet z niewielką prędkością, są narażeni na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – mówi Paweł Petrykowski, rzecznik KWP we Wrocławiu.

Kontrolowane będą szczególnie zachowanie kierujących wobec pieszych, poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy też prawidłowe oświetlenie rowerzystów i właściwe przekraczanie przez nich jezdni. To tylko niektóre sytuacje, które mają realny wpływ na bezpieczeństwo wśród osób poruszających się po drogach, chodnikach i drogach dla rowerów.

Policja apeluje do niechronionych uczestników ruchu drogowego o stosowanie elementów odblaskowych oraz używanie kasków i ochraniaczy w czasie jazdy na rowerze. Funkcjonariusze apelują także o rozwagę i rozsądek podczas jazdy. Pamiętajmy, że dobra droga i słoneczna pogoda nie zwalnia nas z przestrzegania obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości.

arc

Zgłoś uwagę