Bilety, abonamenty, zniżki do NFM

Najpierw ważna wiadomość dla wejściówkowiczów. W Narodowym Forum Muzyki nie kupią swoich ukochanych kart wstępu, ale organizatorzy uspokajają, że najtańsze bilety są w cenie wejściówek. W nowym gmachu obowiązują nowe zasady i nowe promocje, m.in. dla posiadaczy karty Urbancard Premium oraz dla kobiet w ciąży. Maluchy do 4 roku życia posłuchają koncertów za darmo.


Rodzaje biletów

Na zwykłe koncerty symfoniczne bilety kosztują odpowiednio 25 zł-ulgowy, 40zł-normalny, 60 zł-VIP, na koncerty kameralne 20 zł, 30 zł, 50 zł. Koncerty specjalne (m.in. Wiedeńskich Filharmoników, czy pianisty Lang Langa) mają osobne ceny (trzeba je sprawdzić przy opisie danego wydarzenia). Wiadomo, że np. najlepsze miejsca VIP na Wiedeńczyków z możliwością dostępu do VIP Roomu (to nowa opcja) kosztować będą 500 zł, ale zwykły bilet kosztować będzie 50 zł, ulgowy 30 zł.

Na co warto się decydować? Na bilety na London Symphony Orchestra (25 maja 2016) i Wiener Philharmoniker (30 maja 2016).

Nie będzie już wejściówek (w NFM nie ma miejsc stojących), ale organizatorzy przekonują, że najniższe ceny biletów będą w cenie dotychczasowych wejściówek.

Abonamenty

Stali bywalcy będą zainteresowani abonamentami. Są trzy rodzaje – na koncerty symfoniczne (cena za 19 koncertów waha się od 528 zł do 2000 zł), kameralne (cena od 100 zł do 250 zł), muzyki dawnej (za wszystkie 16 koncertów zapłacimy od 272 zł do 736 zł). Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zniżki na bilety

Oprócz zwyczajowo uprawnionych do korzystania ze zniżek tańsze bilety będą mogli kupić uczniowie szkolnictwa muzycznego, kobiety w ciąży (20 procent zniżki za okazaniem karty przebiegu ciąży w pierwszych miesiącach, a potem brzuszka w ostatnich), posiadacze młodzieżowej karty Euro<26 i wystawionej przez NFM Karty Melomana (zniżka 10-20%) oraz karty Urbancard Premium (20% zniżki). Dzieci do 4 lat wejdą za darmo i usiądą na kolanach opiekuna. Wszystkie zniżki tutaj.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim przygotowano w sali głównej NFM 9 specjalnych miejsc. Ponadto do ich dyspozycji będą, w razie potrzeby, 2 rzędy, w których można zdemontować krzesełka – jeden rząd na amfiteatrze, drugi na pierwszym balkonie. Osoba na wózku będzie miała możliwość wysłuchania koncertu, siedząc obok osoby towarzyszącej (dzięki temu, że można zdemontować krzesło wózek wjedzie między inne miejsca w danym rzędzie).

Kasy biletowe w NFM

Kasa biletowa działa w Narodowym Forum Muzyki, bilety kupimy także przez internet.

Zgłoś uwagę