New Europe 100 Challengers: wrocławianie wśród stu liderów innowacji

Ranking New Europe 100 Challengers publikowany jest przez fundację Res Publica. Jak wyjaśniają pomysłodawcy rankingu, osoby, które trafiają na listę, odznaczają się odwagą myślenia, pomysłowością i wyjątkowymi umiejętnościami. W tegorocznym rankingu znalazło się troje wrocławian.

  • New Europe 100 Challengers

    New Europe 100 Challengers: wrocławianie wśród stu liderów innowacji


Ranking służy identyfikacji oraz integracji środowiska wybitnych innowatorów z regionu – są to przedsiębiorcy, twórcy, redaktorzy i wydawcy nowych mediów, aktywiści, naukowcy i  politycy. Celem jest zogniskowanie uwagi świata na innowacyjnym wymiarze Europy Środkowo-Wschodniej oraz promocja kultury przedsiębiorczości w naszych społeczeństwach. Program powstaje we współpracy z redakcją Financial Times, firmą Google oraz Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim.

– Istnieją światowe rankingi najmądrzejszych, najbogatszych i najbardziej wpływowych. Res Publica chce wskazać te osoby z Europy Środkowej i Wschodniej, które dopiero znajdą się na takich listach. Wyróżnia ich odwaga myślenia, pomysłowość, wyjątkowe umiejętności. Jesteśmy przekonani, że to właśnie te osoby i ich idee nadają lub będą nadawać kierunek zmianom na świecie – tłumaczy Wojciech Przybylski, redaktor naczelny Res Publiki. Czytaj więcej 

W rankingu „New Europe 100 Challengers” wyróżnione zostały osoby związane z Wrocławiem:


„New Europe 100 Challengers”, kategoria biznes

Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand24 S.A., firmy zajmującej się monitoringiem internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery 2012 oraz Ekomersy 2012. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media". Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z internetem. Wrocławska firma Brand24 została partnerem kampanii promującej edukację wśród amerykańskich nastolatków. Brand24 znalazł się także wśród pięć polskich firm, które współtworzyć będą rozwój technologiczny Europy w ramach nowej inicjatywy European Tech Allinace (EUTA) czytaj więcej – Wrocławski Brand24 będzie wspierał Biały Dom i rozwój. Czytaj, rozmowę z Michałem Sadowskim – Internetowy biznes, czyli idąc na szczyt. Michał Sadowski znalazł się w tegorocznym gronie 30 Kreatywnych Wrocławia, rankingu portalu wroclaw.pl. Fot. źródło: archiwum prywatne.

„New Europe 100 Challengers”, kategoria gry

Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Związany z tworzeniem gier od początków lat 90., gdy założył jedno z pierwszych studiów developerskich w Polsce. W kolejnych latach był szefem studia produkującego gry. Jeden z założycieli 11 bit studios polskiej firmy zajmującej się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych i planszowych. W rankingu „New Europe 100 Challengers” wyróżniony został za stworzone gry, w tym najpopularniejszą „This War of Mine”. Czytaj więcej – 11 bit studios. Fot: źródło: 11bitstudios

„New Europe 100 Challengers”, kategoria nauka

Dr inż. Filip Granek, naukowiec w Departamencie Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W rankingu „New Europe 100 Challengers” wyróżniony został za badania poświęcone wytwarzaniu ogniw słonecznych opartych na nanomateriałach. Laureat prestiżowego programu „Lider”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Jako jeden z czternastu naukowców został też wyróżniony przez Fundację na Rrzecz Nauki Polskiej w programie „Homing Plus”. Czytaj więcej – Nieznany Wrocław – laboratorium ogniw słonecznych.

Fot. Janusz Krzeszowski.

 

Zgłoś uwagę