Nestle zbuduje fabrykę pod Wrocławiem

Spożywczy koncern zatrudni 200 osób

W Nowej Wsi Wrocławskiej powstanie fabryka Nestlé PURINA PetCare i centrum dystrybucyjne karmy dla zwierząt domowych. Nestle podpisało właśnie umowę na zakup 13,5 ha działki, na której powstanie zakład. Wartość całej inwestycji wyniesie około 300 mln zł.

Prace budowlane rozpoczną się w styczniu 2014 roku, natomiast otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2014 roku. W pierwszym etapie Nestlé planuje stworzyć 200 nowych miejsc pracy.

- Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej i Wschodniej, dlatego też wybór lokalizacji naszej nowej fabryki Nestlé PURINA PetCare nie jest przypadkowy – mówi Pierre Detry, Prezes Zarządu Nestlé Polska S.A.. - Co więcej, w okolicach Wrocławia przecina się wiele szlaków komunikacyjnych, a to stanowi ważny aspekt w przypadku centrum dystrybucyjnego. Dzięki tej inwestycji zwiększymy dostępność produktów Nestlé PURINA PetCare w Europie Środkowej. Nowa fabryka będzie pierwszym produkującym karmę dla zwierząt zakładem Nestlé w Polsce.

Polski rynek karmy dla zwierząt rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie jest także jedną z najszybciej rosnących gałęzi w sektorze FMCG. Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w regionie Europy Centralnej. Na wielkość tego rynku ma wpływ wysoka populacja psów i kotów (13,1 mln), wzrastający dochód oraz wolno rosnący odsetek zwierząt domowych odżywianych karmą gotową.

Firma Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecna na polskim rynku od 16 lat. Obecnie jej udział w rynku wynosi ponad 9 proc. i systematycznie rośnie.

Główna siedziba odpowiadająca za globalną strategię i rozwój biznesu Nestlé PURINA PetCare mieści się w St. Louis w USA. Koordynuje działalność filii w różnych krajach na całym świecie. Zarówno w USA, jak i w Europie eksperci Nestlé PURINA PetCare pracują nad nowymi pomysłami w dziedzinie karmy dla zwierząt, tworząc koncepcję wysokiej jakości żywienia niezbędnego dla zdrowego życia kotów i psów. Marki takie jak PURINA VETERINARY DIETS®, PRO PLAN®, PURINA ONE®, FRISKIES®, DARLING®, FELIX® DOG CHOW®, CAT CHOW® i inne zapewniają Nestlé PURINA PetCare wiodącą pozycję w kategorii karmy dla zwierząt domowych.

W Polsce Nestlé jest wiodącą firmą w obszarze żywienia i zdrowia. Posiada w swoim portfolio ponad 1,5 tys. produktów i 90 marek, w tym m.in.: Nescafe, Winiary, Gerber, Princessa, Kit Kat, Lion, Nesquik, Nałęczowianka, Manhattan oraz Purina.

Firma jest obecna na polskim rynku od 20 lat. Obecnie zatrudnia ponad 5 tys. pracowników w dziewięciu lokalizacjach. W 2012 roku sprzedaż Nestlé osiągnęła 3,5 mld zł.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę