Nestle zatrudni 300 osób

Fabryka karmy dla zwierząt Nestlé Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej zamierza zatrudnić 300 osób do końca 2016 roku. Obecnie w podwrocławskim zakładzie pracuje 500 osób.


– Jeszcze w marcu 2015 roku, kiedy otwieraliśmy fabrykę w Nowej Wsi Wrocławskiej, stworzyliśmy ponad 200 nowych miejsc pracy - mówi Renata Puciłowska, kierownik ds. rekrutacji w fabryce Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej. – Planowaliśmy wówczas, że zatrudnienie na poziomie 800 osób osiągniemy po około 4 latach działalności na dolnośląskim rynku. Dziś celujemy w 800-osobową załogę na koniec tego roku.

Obecnie trwa intensywny nabór pracowników na stanowiska operatorów maszyn zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz kierowców wózków widłowych. Firma poszukuje pracowników w każdym wieku. Oferuje miejsca pracy także osobom w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli młodzieży do 30 lat, która dopiero wchodzi na rynek pracy oraz tym, którzy ukończyli już 50 rok życia. Nestle oferuje stabilne zatrudnienie - umowę o pracę na czas nieokreślony po przejściu okresu próbnego, trwającego maksymalnie 12 miesięcy. Nestlé oferuje swoim pracownikom również dodatki do pracy zmianowej, opiekę medyczną, sponsorowane ubezpieczenie na życie oraz liczne szkolenia i możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Według przedstawicieli Nestlé Purina PetCare rynek karmy dla zwierząt rośnie z dynamiką powyżej 5 proc. rocznie, dlatego rozwija się również fabryka. W planach jest powstanie kolejnych hal produkcyjnych.

Osoby zainteresowane pracą w Nestlé Purina mogą aplikować na adres: Rekrutacja.Purina@PL.nestle.com, a także wziąć udział w Akademickich Targach Pracy organizowanych 8 i 9 marca na Politechnice Wrocławskiej. Przedstawiciele firmy będą tam przekonywać, dlaczego warto pracować w korporacji, jak znaleźć pracę marzeń, napisać CV oraz jak z sukcesem przejść proces rekrutacyjny.Zgłoś uwagę