Naziemne przejścia na Rondzie Reagana gotowe [ZDJĘCIA]

Powstały nowe przejścia naziemne na Rondzie Reagana. Pasy dla pieszych zostały wymalowane w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 sierpnia). O dodatkową możliwość przekraczania ronda zabiegali miejscy aktywiści. 


Nowe przejścia naziemne na Rondzie Reagana stały się faktem. Dzisiaj dopuścili je do ruchu inżynierowie miejscy i pracownicy ZDiUM. Teraz piesi oprócz możliwości przejścia pod ziemią mogą skorzystać również z przejść na poziomie ulicy.

– Kierowcy nic nie stracą, ich zielone światło będzie świecić się tyle samo. Za to wreszcie piesi przestaną przebiegać przez jezdnię w miejscach niedozwolonych – napisali miejscy aktywiści z Akcji Miasto i Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, którzy zabiegali o dodatkowe przejścia. 

 
Wprowadzenie zmian na rondzie było poprzedzone analizami a potem testami. Wypadły pomyślnie. – Sygnalizacja świetlna została skoordynowana tak, żeby pieszy mógł przejść przez jezdnię na wyspę centralną, a następnie przez kolejne przejście już na samej wyspie. Jednocześnie to rozwiązanie nie może powodować dodatkowych utrudnień dla pozostałych użytkowników ronda – zwłaszcza dla komunikacji zbiorowej – opowiadał na etapie testowania Tomasz Stefanicki, oficer pieszy w UM. 

Zgłoś uwagę