Nawet 0,5 mln zł na rozwój firmy

Kredyt z dofinansowaniem dla dolnośląskich przedsiębiorców

Zakup maszyn, urządzeń, samochodu firmowego oraz budowa nieruchomości to tylko niektóre cele, na które można przeznaczyć kredyt dla firm z dofinansowaniem unijnym. Jest on doskonałym rozwiązaniem wówczas, gdy przedsiębiorstwo nie posiada zabezpieczeń, wymaganych w innych bankach lub gdy ewentualne raty w takiej instytucji wydają się za wysokie.

Aby uzyskać kredyt unijny wystarczy prowadzić działalność gospodarczą przez pół roku i posiadać dobrą historię kredytową. W przypadku zawodów zaufania publicznego jak np. lekarz, tłumacz przysięgły, adwokat, notariusz, położna, księgowy, architekt, wystarczy zaledwie trzymiesięczna obecność na rynku, także poparta dobrą historią kredytową. Unijny kredyt mogą uzyskać nawet dopiero co założone firmy z Dolnego Śląska, jednak w takim przypadku potrzebne jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Przeszkody w uzyskaniu kredytu z unijnym dofinansowaniem nie stanowi też forma działalności gospodarczej – wnioski mogą składać zarówno prowadzący jednoosobową działalność, jak i spółki kapitałowe. Maksymalna wysokość kredytu niezabezpieczonego wynosi 150 tys. zł, a zabezpieczonego nieruchomością – 500 tys. zł.

- Unijny kredyt dla przedsiębiorców można porównać do funkcjonującego obecnie programu „Mieszkanie dla Młodych” czy dawnego „Rodzina na swoim” – mówi Dominik Szczepaniak z firmy doradztwa finansowego Domenico. - Tak jak ich celem jest pomoc w usamodzielnieniu się młodych osób, stanięciu przez nie „na nogi”, tak kredyt z unijnym dofinansowaniem pomaga rozwinąć się przedsiębiorcom z Dolnego Śląska.

Pieniądze z unijnego kredytu można przeznaczyć na środki trwałe, które mogą pomóc w szeroko pojętym rozwoju firmy. Przedsiębiorca może zatem sfinansować maszyny i inne urządzenia, także zakup lub budowę nieruchomości, a nawet jej modernizację, o ile służy to celom firmy. To również świetny sposób na zakup nowego auta – zarówno osobowego, jak i dostawczego.

– Kredyt firmowy z unijnym dofinansowaniem to doskonała, bardziej atrakcyjna cenowo alternatywa dla kredytu samochodowego – wyjaśnia Dominik Szczepaniak. - W przypadku pozytywnej historii kredytowej nie ma bowiem wymogu zabezpieczenia w postaci pojazdu, a bank nie narzuca kredytobiorcy ubezpieczyciela auta

Ogromna zaleta unijnego kredytu z dofinansowaniem to brak konieczności ponoszenia kosztów na wstępie, jak prowizja czy ubezpieczenie. W ciągu 90 dni od podpisania umowy z bankiem kredytobiorca zobowiązany jest przedstawić dokumenty potwierdzające prawidłowe wykorzystanie środków z kredytu. Maksymalny okres kredytowania wynosi prawie 5 lat.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę