www.wroclaw.pl
-20% zniżka
Kultura

„Michał Anioł z bliska” – Wystawa

Wystawa zainspirowała już ponad 1 000 000 ! odwiedzających na całym świecie!

Ze względu na duże zainteresowanie wystawą przedłużono ją do 10 maja 2020 roku.

Wystawa zainspirowała już ponad 1 000 000!  odwiedzających na całym świecie! Każdy mieszkaniec Wrocławia czy turysta może odwiedzić i podziwiać wyjątkowe, wierne oryginałom –34 arcydzieła Michała Anioła Buonarotti z Kaplicy Sykstyńskiej, stworzone w latach 1508-1512 (freski na suficie) oraz od 1536 do 1541 roku („Sąd Ostateczny”).

Kaplica Sykstyńska, z jej malowidłami na suficie i ścianach, jest dziś jedną z atrakcji turystycznych Watykanu. Wybudowana została w latach 1478-1485 za czasów papieża Sykstusa IV, konsekrowanego w 1483 r. Ponad 4 miliony zwiedzających stoi godzinami w gorących i zimnych  dniach, aby zobaczyć wnętrze Kaplicy Sykstyńskiej.

Do 21000 zwiedzających dziennie chce zobaczyć dzieła Kaplicy, w szczególności słynne malowidła Michała Anioła Buonarotti. Podczas odwiedzania Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie oczekujemy pokoju i duchowości, aby w spokoju spojrzeć na unikalne sufity i freski ścienne o wysokości 20 metrów. Niestety spotkamy się tam z setkami tysięcy ciekawych i hałaśliwych gości. Bez szansy na zbliżenie się do jego pracy, opuszczamy Kaplicę Sykstyńską.

Wystawa umożliwia odwiedzającym podziwiać freski z bliska, co jest niemożliwe w prawdziwej Kaplicy oraz poznanie historii, które kryją się za jednymi z najsłynniejszych dzieł sztuki wszech czasów. Freski sufitowe i przedstawienie Sądu Ostatecznego w rozmiarze około 150 m² zostały odtworzone wiernie w swoich oryginalnych rozmiarach.

Ta wystawa jest innowacyjną i unikatową interpretacją ponadczasowych arcydzieł Michała Anioła. Goście, którzy już odwiedzili Kaplicę Sykstyńską mają możliwość odczucia nowej perspektywy obrazów oraz odkrycia nowych detali, które do tej pory pozostawały ukryte. Odwiedzający, którzy nigdy nie widzieli oryginałów, zostaną zainspirowani do tego, aby odwiedzić Kaplicę Sykstyńską.

Dodatkowo, wraz z audio przewodnikiem w pięciu językach, odwiedzający otrzymują pełny opis całej pracy Michała Anioła.

Zapraszamy do zanurzenia się we wszechświecie Michała Anioła.

Dojazd komunikacją miejską :

Do wystawy Michała Anioła dojeżdżają tramwaje linii: 6, 8, 9, 11, 17, 23 oraz autobusy 111, 128, C (przystanek  pl. Bema). A także tramwaje linii: 2, 10  oraz autobusy A, C, N (przystanek Katedra).

Godziny otwarcia:

  • Piątek: 10:00 - 18:00.
  • Sobota: 10:00 - 18:00.
  • Niedziela:10:00 - 18:00.
  • Poniedziałek-Czwartek: Wystawa jest nie czynna.

Ostatnie zwiedzanie na godzinę przez zamknięciem.

Filmowanie i wykonywanie zdjęć na wystawie jest Dozwolone.                    

Adres

Ostrów Tumski, Kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja, Plac Kościelny 1, 50-329 Wrocław, office@yolo-event.de.

Galeria