www.wroclaw.pl
-20% zniżka
Kultura

galeria Awangarda BWA Wrocław

Awangarda to największa galeria w strukturze wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych, w których prezentowana jest przede wszystkim sztuka współczesna..

BWA Wrocław to cztery przestrzenie połączone programem prezentującym sztukę w jej nowych, czasem zaskakujących przejawach. Nasze galerie to Awangarda, Dizajn, Studio i SiC!.

Galeria Awangarda to największa spośród galerii BWA Wrocław. Działa w dialogu z odziedziczoną nazwą pokazując najświeższe zjawiska i nowe interpretacje wpływowych tradycji. Program galerii to nie tylko wystawy – współczesna sztuka to przeżycie: performansy, warsztaty i wydarzenia specjalne.

Wydajemy magazyn „BIURO” o sztuce, kulturze i nowych przemyśleniach.

Galeria w Pałacu Hatzfeldów

Galeria BWA Awangarda znajduje się w miejscu, gdzie do 1945 roku stał monumentalny pałac Hatzfeldów zaprojektowany przez Carla Gottharda Langhansa, twórcę m.in. berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Po II wojnie obiekt nie został odbudowany, jego pozostałości - m.in. portal i część klatki schodowej, obudowano salami wystawienniczymi. 
W galerii prezentowana jest sztuka współczesna, to także miejsce spotkań autorskich, benefisów artystycznych i innych wydarzeń kulturalnych.

 

Galeria