Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm

Ranking MarketMoney.pl

moneyW ciągu ostatnich pięciu miesięcy oprocentowanie rachunków oszczędnościowych spadło średnio o ponad 30 procent, mimo że stopy procentowe od lipca pozostają na niezmienionym poziomie.

Obecnie, dla kwoty w wysokości 100 tys. złotych, oprocentowanie wyniesie średnio 1,96%, a dla 20 tys. jest o 0,2 punktu procentowego niższe. Realne oprocentowanie jest jednak wyższe niż w przypadku produktów dla klientów indywidualnych - firmy nie płacą podatku Belki, a wypracowane zyski zaliczane są do dochodów przedsiębiorstwa. Największą zaletą kont oszczędnościowych jest jednak możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie. Odsetki naliczane są na koniec miesiąca od średniego salda na rachunku lub, tak jak w przypadku banku Credit Agricole, codziennie. Wypłata nie skutkuje więc utratą wypracowanych zysków.

Najlepsze rachunki dla 20 tys. złotych

Najwyżej oprocentowane są rachunki w Banku Pocztowym i Idea Banku. Oba oferują 2,75% w skali roku. Kolejne miejsce zajmuje bank BNP Paribas z Rachunkiem Lokacyjnym oprocentowanym 2,10% w skali roku w pakiecie Biznes Profit Class, i Biznes Profit Premium, oraz 2,05% w pakiecie Biznes Profit Moja Firma i Organizacja.

Najlepsze rachunki dla 100 tys. złotych

Podobnie jak w przypadku niższej kwoty, najwyższe oprocentowanie oferuje Bank Pocztowy i Idea Bank. Dysponując wyższą kwotą nie możemy jednak liczyć na korzystniejsze oprocentowanie - oba rachunki przyniosą po roku 2,75% zysku. Na kolejnych miejscach, również ex aequo, z oprocentowaniem w wysokości 2,5% znajduje się Konto Lokacyjne w Banku Ochrony Środowiska i Rachunek Lokacyjny w Pakiecie Oszczędnościowym w Raiffeisen Polbank. Pakiet ten jest przeznaczony dla fundacji, stowarzyszeń, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, przedszkoli oraz szkół i kancelarii notarialnych. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę