Najlepsza bankowość mobilna

Ranking Money.pl

moneyMoney.pl wziął pod lupę 18 aplikacji mobilnych, które do wyboru ma klient banku w Polsce. Pod uwagę wzięliśmy 20 kryteriów. Największe znaczenie miała nie tylko liczba funkcjonalności, które zapewnia aplikacja, ale także jej użyteczność. Zobacz, który bank oferuje swoim klientom najlepszą aplikację mobilną.Konieczność dostosowania się banków do potrzeb dynamicznie rosnącej liczby użytkowników urządzeń mobilnych sprawia, że możemy mówić o ewolucji z bankowości internetowej w bankowość mobilną. Lekkawersja strony internetowej, z której łatwo korzystać na niewielkich ekranach telefonów komórkowych lub strona dostosowująca się do jego rozmiaru, jest już niewystarczająca. Dowodem może być fakt, że bankowe aplikacje mobilne są już dostępne w ponad połowie z 32 analizowanych przez Money.pl banków. Każda z nich oferuje rozwiązania ułatwiające korzystanie z podstawowych usług bankowych. Wszystkie dają możliwość sprawdzenia salda na smartfonie, podglądu karty, wykonania przelewu zdefiniowanego czy zlokalizowania placówki lub bankomatu oraz umożliwiają szybki kontakt z bankiem. Jednak dostępne aplikacje różnią się nie tylko interfejsem, ale również dodatkowymi funkcjami. Sprawdziliśmy, która aplikacja daje największe możliwości i ma szanse sprostać rosnącym oczekiwaniom swoich klientów.

Pod uwagę wzięliśmy między innymi na jakie systemy mobilna aplikacja jest dostępna oraz jakie dodatkowe funkcje oferuje. Sprawdziliśmy m. in. czy na smartfonie można dzięki niej wykonać przelew dowolny, opłacić fakturę za pomocą scanu kodu QR czy zdjęcia faktury, a także czy jest możliwość wykonania przelewu bez znajomości numeru rachunku (np. na numer telefonu, e-mail, Facebooka, itp.). Poza tym zapytaliśmy czy istnieje dzięki niej możliwość doładowania telefonu, wypłaty z bankomatu bez użycia karty. Dodatkowo czy używając telefonu komórkowego możemy założyć lokatę, złożyć wniosek o kredyt oraz mieć wgląd w posiadane inwestycje. Niektóre aplikacje pozwalają też na sprawdzenie kursu walut, zmiany numeru PIN lub hasła oraz zastrzeżenie karty.

Zwycięzcą klasyfikacji na najlepszą bankowość mobilną , zdobywając 22 na 25 możliwych punktów, zostałBank Pekao S.A. Oprócz bankowości mobilnej Pekao 24 posiada on również system mobilnych płatności PeoPay. Stanowi on doskonałe uzupełnienie bankowości mobilnej Pekao 24. Możemy za jej pomocą na przykład wypłacić gotówkę z bankomatu nie posiadając karty płatniczej, realizować przelewy bez znajomości numeru rachunku odbiorcy oraz płacić telefonem w terminalach POS.

Drugie miejsce zajął Bank Zachodni WBK. Aplikacją co prawda nie zapłacimy w sklepie, ale możemy wypłacić pieniądze z bankomatu lub przelać je znając jedynie numer telefonu komórkowego odbiorcy. Aplikacja posiada również funkcję skanuj i płać, dzięki której w prosty sposób można opłacić fakturę na której nadrukowany jest kod QR.

Trzecie miejsce w rankingu zajął Getin Bank. W ręce swoich klientów oddaje on aplikację, którą łatwo spersonalizować, dodając lub usuwając kafle z posiadanymi produktami. Udostępnia ona również płatności z wykorzystaniem technologii NFC (wraz z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile) oraz usługę iKASA, dzięki której można realizować bezgotówkowe płatności w sieci Biedronka. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę