Gdzie najdalej polecisz z Wrocławia? – sprawdź

Czy zastanawialiście się dokąd najdalej można bezpośrednio dolecieć z Wrocławia? Co jest droższe – lot samolotem na Teneryfę, czy jazda autostradą A2?

  • lotnisko Wrocław

    zdjęcie ilustracyjne


Oto TOP 5 najdłuższych, bezpośrednich połączeń lotniczych z Wrocławia, a dokładnie z Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika:

  1. Wrocław – Teneryfa, linie lotnicze: Ryanair, odległość: około 4600 km, czas lotu: 5:20h,
  2. Wrocław – Malaga,   linie lotnicze: Ryanair, odległość: około 3000 km, czas lotu: 3:40h,
  3. Wrocław – Malta, linie lotnicze: Ryanair, odległość: około 2700 km, czas lotu: 2:50h,
  4. Wrocław – Kreta (Chania), linie lotnicze: Ryanair, odległość: około 2600 km, czas lotu: 2:55h,
  5. Wrocław – Alicante, linie lotnicze: Ryanair, odległośc około 2550 km, czas lotu 2:50h

Wszystkie połączenia obsługiwane są przez samoloty typy BOEING 737-800. Jak widać najdłuższe loty z Wrocławia zdominował jeden przewoźnik – irlandzki Ryanair słynący z tanich biletów i licznych promocji.

– Dla mnie możliwość taniego latania to rewelacyjna sprawa – mówi Rafał Nowakowski, wrocławski student. – Z kolegami postanowiliśmy, że do końca studiów skorzystamy z wszystkich nisko kosztowych połączeń, jakie oferuje wrocławskie lotnisko.

Loty z Wrocławia

To jest duże wyzwanie, bo już w tej chwili Z Wrocławia można udać się tanimi liniami aż do prawie trzydziestu miejsc w całej Europie.  Oprócz połączeń oferowanych przez Ryanair i Wizzair, z Wrocławia można także polecieć tradycyjnymi liniami (LOT, Lufthansa, SAS, Eurowings) do Warszawy, Monachium, Frankfurtu, czy Kopenhagi.

– Są to jednak loty innego rodzaju – mówi ekspert ds. połączeń lotniczych Justyna Kowalska z Bissole Business Travel – nastawione głównie na klienta biznesowego, który albo kieruje się do tych konkretnych miast, by odbyć tam służbowe spotkanie, bo to przecież są gospodarcze centra Polski, Niemiec i Skandynawii. Albo traktuje je jako centra przesiadkowe, skąd może udać się w dowolne miejsce na świecie.

Samochód czy samolot?

Prawdziwą ciekawostką jest to, że kupując bilet z zarezerwowanym miejscem na hiszpańską Teneryfę za 257 zł (w jedną stronę), z kilometr lotu płacimy 5 groszy, gdy za przejazd autostrad A2, 36 groszy. Nic tylko latać!

LATO 2016 – nowy rozkład lotów

Trzy nowości, w tym nowe połączenie krajowe, atrakcyjna oferta czarterów i więcej połączeń do hubów przesiadkowych. Od 28 marca w Porcie Lotniczym Wrocław obowiązuje nowy rozkład lotów. W rozkładzie lotów na lato 2016 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji blisko 60 połączeń, w tym trzy nowości: Wenecja Treviso, Birmingham oraz krajowe połączenie do Radomia. Dodatkowo po sezonie zimowym zostały utrzymane rejsy na Teneryfę i do Sztokholmu Skavsta – w sezonie letnim to także nowość. Sprawdź – LATO 2016 – nowy rozkład lotów.

Zgłoś uwagę