Dolnoślązacy wśród najbogatszych Polaków

Paweł Marchewka, twórca i szef wrocławskiego Techlandu, zajął 25. miejsce w rankingu. Paweł Marchewka jest jednym z wyróżnionych, w ubiegłym roku, w rankingu portalu wroclaw.pl „30 Kreatywnych”. Zobacz kto jeszcze z Dolnoślązaków znalazł się wśród najbogatszych Polaków.


Na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu "Forbes" może naleźć się każdy – warunek jest jeden, w rankingu 2016 wystarczyło mieć minimum... 340 mln zł.

Wrocławianin Paweł Marchewka na tej liście pojawił się po raz pierwszy i od razu trafił na 25. miejsce. Jego majątek, jak podaje „Forbes”, jest szacowany na miliard złotych. Paweł Marchewka ma 43 lata i trójkę dzieci. Jest twórcą i szefem wrocławskiego Techlandu, jednej z największych firm produkujących. znane na całym świecie, gry komputerowe: „Dead Island”, „Call of Juarez” czy „Dying Light”. Od 2013 r. Techland współpracuje z Warner Bros i Interactive Entertainment.

Dolnoślązacy na liście 100 najbogatszych Polaków 2016 magazynu „Forbes”

4. miejsce – Dariusz Miłek, związany z Lubinem biznesmen, jest twórcą firmy obuwniczej CCC. „Forbes” szacuje jego majątek na 3 mld 545 mln zł.

6. miejsce – Leszek Czarnecki, wrocławianin, biznesmen, właściciel banków i inwestor, twórca grupy Getin Holding. Jego majątek szacowany jest na 2 mld 140 mln zł.

45. miejsce – Edgar Łukasiewicz, odziedziczył spadek po swoim ojcu Mariuszu Łukasiewiczu, wrocławskim biznesmenie, twórcy Lucas Banku i Eurobanku. Majątek Edgara Łukasiewicza, „Forbes” szacuje na 630 mln zł

64. miejsce – Tomasz Czechowicz, absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Prezes, założyciel i największy akcjonariusz notowanego na giełdzie funduszu MCI. Współtwórca, powstałej w 1990 r. we Wrocławiu firmy komputerowej JTT. Jego majątek jest wyceniany na 484 mln zł.

92. miejsce – Piotr Krupa, prezes wrocławskiej spółki Kruk, lidera rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Kruk jest uczestnikiem programu Polski Czempion, realizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. „Forbes” szacuje jego majątek na 364 mln zł.

Najbogatsi Polacy 2016

Pierwsza trójka rankingu to:

1. miejsce – Sebastian i Dominika Kulczykowie, dzieci zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka. Ich majątek „Forbes” szacuje na 15 mld 900 mln zł.

2. miejsce – Zygmunt Solorz-Żak, twórca Telewizji Polsat. Jego majątek szacowany jest na 9 mld 900 mln zł.

3. miejsce – Michał Sołowow, biznesmen i kierowca rajdowy. „Forbes” szacuje jego majątek na 9 mld 200 mln zł.Zgłoś uwagę