Nagrodzili bezpieczne budowy we Wrocławiu

Zero wypadków i przestrzeganie przepisów BHP – to tylko niektóre kryteria w konkursie „Buduj bezpiecznie” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Wybrano tegorocznego laureata.

  • elektrociepłownia

    W konkursie „Buduj bezpiecznie” najwyżej oceniona została instalacja odsiarczania we wrocławskiej elektrociepłowni.


O tym, że przy elektrociepłowni przy ul. Łowieckiej budowany jest 115 metrowy komin już informowaliśmy – znajdą się w nim instalacje do odsiarczania i odazotowania spalin.

To w jaki sposób prowadzona jest nowa inwestycja, doceniła Państwowa Inspekcja Pracy, która wybrała najbezpieczniejsze place budowy na Dolnym Śląsku. W konkursie „Buduj bezpiecznie” najwyżej oceniona została instalacja odsiarczania we wrocławskiej elektrociepłowni. Nagrodzono inwestora – firmy Kogeneracja i EDF Polska oraz wykonawcę firmę Rafako.

– Jeszcze bardziej niż nagroda cieszy nas statystyka wypadków – zero tego typu zdarzeń od samego początku prac – podkreśla Wojciech Heydel, prezes spółki Kogeneracja. – Mam nadzieję, że już za nieco ponad rok efekty pracy instalacji docenią wrocławianie, którzy zyskają dzięki niej znacznie czystsze powietrze.

Do tej pory przy inwestycji pracowało ponad 1500 osób, zatrudnionych w ponad stu firmach podwykonawczych. Nad bezpieczeństwem stale czuwa 30 osób odpowiedzialnych za pomoc medyczną.Zgłoś uwagę