Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe

Osiemdziesięciu pięciu sportowców  i ponad czterdziestu trenerów odebrało w czwartek nagrody prezydenta Wrocławia za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w 2014 r. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele 21. dyscyplin z siedemnastu wrocławskich klubów, którzy w ubiegłym roku zdobyli medale na mistrzostwach Europy i świata.

  • Nagrody dla sportowców

    85. sportowców i ponad 40. trenerów odebrało w czwartek nagrody prezydenta Wrocławia za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w 2014 r.


– Miasto Wrocław jest dumne z państwa osiągnięć, dzięki którym promujecie stolicę Dolnego Śląska w krajach na całym świecie. Ten dobry klimat dla sportu, który u nas panuje, na pewno nie zostanie zmieniony. Na pewno dalej będziemy was wspierać – powiedział doradca prezydenta ds. sportu Zbigniew Korzeniowski.

Nagrody prezydenta Wrocławia za szczególne osiągnięcia sportowe są przyznawane od dziesięciu lat. W tym czasie przyznano nagrody w łącznej wysokości 3,5 mln zł. Suma tegorocznych nagród wynosi 710 tys. zł.

– Chciałem podziękować, pogratulować i poprosić o jeszcze. Dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłym roku budżet na nagrody dla sportowców był jeszcze większy – zapowiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. brązowy medalista mistrzostw Europy w zapasach Damian Janikowski (WKS Śląsk Wrocław), mistrzyni Europy w pływaniu Oliwia Jabłońska (WZSN Start Wrocław), drużynowi mistrzowie świata w strzelectwie Karolina Kowalczyk i Tomasz Pałamarz (oboje WKS Śląsk Wrocław), drużynowi mistrzowie świata w brydżu sportowym Piotr Gawryś, Włodzimierz Starkowski, Stanisław Gołębiowski, Michał Klukowski (KS AZS Politechnika Wrocławska) i brązowa medalistka mistrzostw świata w ju-jitsu Emilia Maćkowiak (KS Wrox Gym Wrocław).

Wśród nagrodzonych znalazło się dwunastu sportowców reprezentujących pięć dyscyplin, które są w programie 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

Zgłoś uwagę