Nagroda dla MPWiK i Wrocławskich Mieszkań

Najlepiej zmodernizowany obiekt ochrony środowiska w 2015 roku należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Budynek, który zachwycił jurorów znajduje się na terenie Zakładu Produkcji Wody „Mokry Dwór”. Obecnie działa w nim Stacja Badawcza Centrum Nowych Technologii.

  • Statuetki w plebiscycie "Modernizacja Roku"

    Statuetki w plebiscycie "Modernizacja Roku"; fot. MPWiK


Nagrodzony obiekt w przeszłości był wykorzystywany jako budynek chemiczny. Po zmianie technologii produkcji wody na wiele lat został wyłączony z użytku. Powstanie Stacji Badawczej Centrum Nowych Technologii sprawiło, że obiekt otrzymał nową funkcję użytkową.

Zanim stał się miejscem pracy dla naukowców z MPWiK S.A, na przełomie 2014 i 2015 roku przeszedł modernizację za którą został doceniony przez jurorów konkursu „Modernizacja Roku 2015” w kategorii obiekty ochrony środowiska.

Razem z MPWiK, wśród wyróżnionych znalazły się także Wrocławskie Mieszkania. Modernizacja i rozbudowa budynku Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Na Ciepłej” we Wrocławiu otrzymała wyróżnienie w kategorii obiekty zdrowia i opieki społecznej.

Czytaj więcej: Dom Pomocy "Na Ciepłej" ZDJĘCIA PRZED I PO

Tytułu „Modernizacja Roku” została przyznana już po raz dwudziesty. Plebiscyt jest organizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

ZOBACZ JAK OTWIERANO STACJĘ 4.11.2014 ROU.

W nagrodzonym obiekcie powstało nowoczesne miejsce pracy dla naukowców Centrum Nowych Technologii MPWiK S.A. Stacja Badawcza służy im do prac nad innowacyjnymi technologiami, które wspomagają procesy produkcyjne a także związane z dystrybucją wody dla mieszkańców.
Zakład Produkcji Wody „Mokry Dwór” na terenie którego znajduje się Stacja Badawcza, jest jednym z dwóch zakładów produkujących wodę dla mieszkańców Wrocławia.

Zgłoś uwagę