Nagroda dla młodych muzyków

Odebrali wyróżnienie od prezydenta Wrocławia

  • Nagroda dla młodych muzyków

    Prezydent docenia najbardziej obiecujący zespół młodych muzyków (fot. Miłosz Turowski)

  • Nagroda dla młodych muzyków

    Zespół COTR, autorzy projektu MMW i prezydent Wrocławia (fot. Miłosz Turowski)


Po raz trzeci uczestnicy projektu „Muzyka Młodego Wrocławia” otrzymali nagrodę dla najbardziej obiecującego zespołu w mieście. W tym roku wyróżnienie przyznano grupie COTR, w której skład wchodzą uczniowie Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu.

– To dla mnie ważne wyróżnienie, ponieważ w projekcie jestem od samego początku. Można powiedzieć, że na tę nagrodę pracowaliśmy ciężko przez trzy lata. Po maturach myślimy o nagraniu płyty. Mamy już siedem gotowych utworów – zapowiada Michał Maras, uczestnik projektu „Muzyka Młodego Wrocławia”.

W każdej edycji projektu MMW uczestniczy kilkadziesiąt zespołów i to właśnie spośród nich profesjonalne jury wybiera ten najbardziej obiecujący. Zespół CORT gra od dwóch lat, wykonuje utwory w konwencji szeroko rozumianego rocka. Od początku grupa uczestniczy w projekcie MMW.

– Poziom jest naprawdę różny, ale nie o to nam chodziło. Mieliśmy pomysł, żeby młodzi ludzie wyszli z garaży i piwnic, aby zagrać przed publicznością. Po festiwalu można skorzystać z bezpłatnych warsztatów, które organizujemy w Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu. Dowodem na to, że można w ich trakcie podnieść swoje umiejętności, jest tegoroczny laureat – zespół COTR – mówi Jacek Owczarek, pomysłodawca projektu.

Kolejny festiwal w ramach MMW zaplanowano na 17 maja w klubie Firlej. Mogą na nim wystąpić zespoły z Wrocławia i okolic. Ważne, żeby w grupie był jeden uczeń.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę