Nadodrze wzbogaci się o nowy biurowiec

Budowa kompleksu ruszy w lutym

  • Widok z lotu ptaka

    Widok z lotu ptaka

  • Widok na Odrę

    Widok na Odrę

  • Przednia fasada i główne wejście do budynku jest podkreślone przez doskonale zaprojektowany publiczny plac

    Przednia fasada i główne wejście do budynku jest podkreślone przez doskonale zaprojektowany publiczny plac


Przy ulicy Dubois, tuż przy Mostach Mieszczańskich, w samym centrum miasta powstanie pierwszy, zlokalizowany nad brzegiem Odry biurowiec - Dubois 41. Biurowiec jest częścią inwestycji komercyjno - mieszkaniowej zlokalizowanej w jednej z najmodniejszych dzielnic Wrocławia. Działka, na której powstanie jest własnością firmy Nacarat Polska, która tuż obok realizuje projekt Kurkowa 14. Prace nad biurowcem rozpoczną się w lutym 2014

Dubois 41 jest funkcjonalnym biurowcem klasy A zaprojektowanym przez doświadczony zespół architektów i inżynierów z Maćków Pracownia Projektowa. Przednia fasada i główne wejście do budynku jest podkreślone przez doskonale zaprojektowany publiczny plac, który dodaje mu miejskiego charakteru. Jego zachodnia część zwrócona jest w stronę Odry. Od północnej strony budynek sąsiaduje z kompleksem mieszkaniowym budowanym przez tego samego inwestora.

Budynek będzie miał 7 kondygnacji i podziemny parking na 75 miejsc. Elewacja wyłożona zostanie aluminium, szkłem i okładzinami kompozytowymi. Łącznie, na najemców czeka 6800 mkw powierzchni biurowej oraz 700 mkw powierzchni usługowej do wynajęcia. Z myślą o cyklistach zaplanowano zewnętrzny i wewnętrzny parking rowerowy, a także szatnie i natryski.

Przestrzenie wewnątrz będą wyposażone w podwieszane sufity oraz podniesione podłogi wykończone wykładziną dywanową. O bezpieczeństwo zadba kontrola dostępu na wszystkich wejściach do budynku i na wynajmowaną powierzchnię oraz system telewizji dozorowej.

Głównym atutem inwestycji jest położenie w pobliżu centrum miasta, które gwarantuje dobry dojazd do pracy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dubois 41 dzieli 15 minutowy spacer do wrocławskiego Rynku. W sąsiedztwie biurowca znajduje się 8 przystanków komunikacji miejskiej, które zapewniają dostęp do 7 linii tramwajowych i 10 autobusowych. W skład inwestycji, poza budynkiem biurowym i mieszkalnym, będzie też ponad 100 metrowy nabrzeżny bulwar z ławkami i drzewami oraz miejski plac.

Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę na początku zeszłego roku. Prace rozpoczną się w lutym, by zakończyć się w czerwcu 2016 roku.Zgłoś uwagę