wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Na siodełku wzdłuż Odry

Ponad 40 obiektów na 5 szczegółowych mapach – tak wygląda nowy przewodnik wrocławskiego odcinka rowerowego Szlaku Odry. Bezpłatne wydawnictwo można odbierać od poniedziałku 5 sierpnia w Urzędzie Miejskim Wrocławia (ul. G. Zapolskiej 2/4 pok. 503, V piętro, wejście od ul. J. Piłsudskiego) oraz w księgarni Podróżnik przy  ul. Wita Stwosza 19/20.

Przewodnik składa się z pięciu map. Na czterech z nich pokazano jak pokonać Szlak Odry wzdłuż rzeki w granicach miasta. Piąta mapa opisuje szlak w centrum Wrocławia. Są również wskazówki jak dojechać rowerem do najważniejszych atrakcji turystycznych, które bezpośrednio nie sąsiadują ze szlakiem: m.in. do Rynku, Wzgórza Polskiego, Jazu Rędzin czy Wyspy Opatowickiej.

Warto pamiętać, że na wysokości Wyspy Opatowickiej Szlak Odry rozgałęzia się na część północną i południową. Obie trasy łączą się ponownie na skrzyżowaniu ulic Milienijnej i Popowickiej. Północna część wiedzie głównie groblami z dala od ruchu samochodowego, natomiast południowa przebiega przez ruchliwe centrum miasta. Pokonanie trasy zająć może cały dzień i autorzy przewodnika proponują zaopatrzyć się w zapięcie rowerowe i sprawne oświetlenie. Nawierzchnia trasy jest bardzo zróżnicowana – od ubitego żwiru, przez drogi gruntowe, asfalt aż po kostkę brukową, co jest istotne po opadach deszczu.

Szlak Odry powstał w 2005 roku z inicjatywy Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” z Legnicy. Obecnie ma 1064 km i wiedzie przez cztery województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie. Na początku prowadził jedynie z Wrocławia do Głogowa. Obecnie jest wyznaczony od Chałupek przez Racibórz, Krapkowice, Opole, Brzeg, Oławę do Wrocławia. Dalej wiedzie przez Brzeg Dolny do Lubiąża, Ścinawy, Głogowa, Nową Sól przez Krosno Odrzańskie i Słubice do Kostrzynia nad Odrą. Dalej rozpoczyna się szlak „Zielona Odra”, którym można dojechać wzdłuż rzeki do Szczecina.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl