Na sesji Rady Miejskiej m.in. o Ukrainie

Gest solidarności

  • Na znak solidarności z Ukrainą radni miejscy z Wrocławia przypięli sobie symboliczne wstążki w niebiesko-żółtych barwach

  • Nadzwyczajna sesja RM Wrocławia dotycząca m.in. sytuacji na Ukrainie

  • Flagi na sesji RM Wrocławia, gest poparcia dla protestujących Ukrianćów

  • Radni Wrocławia solidaryzują się z Ukrainą


We wtorek 2 grudnia po godzinie 18 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Radni przyjęli na niej dokument, w którym solidaryzują się Ukraińcami biorącymi udział w pokojowych demonstracjach proeuropejskich. Rajcy byli zgodni, dokument przyjęto  przez aklamację. Dokument został przesłany do Lwowa.

- W taki sposób łączymy się z mieszkańcami Lwowa, naszego miasta partnerskiego - mówił Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia

W dokumencie poparcia europejskich aspiracji narodu ukraińskiego można przeczytać m.in.: "Wyrażamy przekonanie, że w demokratycznym społeczeństwie obywatele mają prawo do publicznego wyrażania swoich poglądów, a używanie wobec demonstrujących przemocy nie mieści się w standardach demokracji. Wierzymy, że spełnią się marzenia Polaków i Ukraińców o pokojowym życiu we wspólnej europejskiej przestrzeni bez granic."

- Najważniejsze, żeby wspierać proeuropejskie dążenia Ukraińców - mówił Piotr Babiarz, radny z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. - To dobrze, że się solidaryzujemy. Ukraina potrzebuje takiego wsparcia - mówiła Renata Granowska z Klubu Platformy Obywatelskiej.

Radni, na znak solidarności z Ukrainą, przypięli sobie symboliczne wstążki w niebiesko-żółtych barwach.

 

Tekst i zdjęcia Miłosz Turowski

Zgłoś uwagę