Na Politechnice Wrocławskiej powstała esportowa organizacja

Akademickie Stowarzyszenie Esportowe, to pierwsza tego typu organizacja studencka, która powstała na Politechnice Wrocławskiej. Do jej głównych zadań należeć będzie promocja kultury esportowej, szkolenie zawodników, a także organizacja esportowych wydarzeń.

  • fot. pwr.edu.pl


– Wydaje się, że e-sport jest już na etapie rozwoju porównywalnym z akademickimi klubami sportowymi, ale na uczelniach brakuje organizacji, które zrzeszałyby jego pasjonatów. Tę niszę chcieliśmy zagospodarować poprzez powołanie do życia Akademickiego Stowarzyszenie Esportowego – mówi Adam Howaniec, kapitan „Inżynierów” – studenckiej drużyny esportowej  działającej na Politechnice Wrocławskiej.

Stowarzyszenie Esportowe swoją działalność oficjalnie rozpoczęło pod koniec ubiegłego roku z inicjatywy studentów, którzy od 2017 roku rywalizują w T-Mobile Lidze Akademickiej, tocząc boje w popularnej grze komputerowej League of Legends. Co ciekawe, wrocławski zespół już dwukrotnie wygrywał tę rywalizację, zdobywając tytuł mistrza kraju, a w 2018 roku studenci PWr sięgnęli po brązowe medale Akademickich Mistrzostw Europy.

Jak informuje oficjalny portal Politechniki Wrocławskiej Stowarzyszenie zrzesza obecnie ok. 30 studentów i studentek, w tym graczy i osoby odpowiedzialne za organizację i promocję esportu. Zawodnicy podzieleni są na sekcje, które odpowiadają tytułom gier, w których toczą boje. Obecnie najpopularniejsze są takie tytułu jak: League of Legends, Overwatch czy Starcraft II, a w niedalekiej przyszłości powołane mają zostać sekcje FIFA oraz Counter Strike.

– Zakładając stowarzyszenie chcieliśmy przede wszystkim wypromować e-sport i nasze drużyny na Politechnice Wrocławskiej. Co miłe, już teraz nasz profil na Facebooku śledzi kilkaset osób, a liczba followersów systematycznie rośnie. Na zorganizowanej przez nas pierwszej rekrutacji pojawiło się kilkudziesięciu kandydatów, co pokazuje, jak wielki potencjał drzemie wśród naszych studentów – twierdzi Justyna Strojna z zarządu stowarzyszenia.

Najbliższa okazja do wzięcia udziału w esportowych zawodach nadarzy się już niebawem. Akademickie Stowarzyszenie, wspólnie z samorządem studenckim Politechniki Wrocławskiej, planuje w czerwcu tego roku organizację dwudniowej imprezy poświęconej grom sieciowym.Zgłoś uwagę