Na placu przy NFM montują szklane wiaty

Wokół zejść na parking podziemny przy NFM trwa montaż szklanych wiat, które mają dodatkowo zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi klatki schodowe i windy na pl. Wolności.

  • wizualizacja inwestora


Spółka Wrocławskie Inwestycje przetarg na budowę zadaszeń zewnętrznych klatek schodowych parkingu podziemnego Narodowego Forum Muzyki ogłosiła we wrześniu ubiegłego roku. – Chodzi o dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, żeby łatwiej było utrzymywać porządek – tłumaczy Marek Szempliński, rzecznik WI.

Co to znaczy „dodatkowe zabezpieczenie” i dlaczego o zadaszeniu nie pomyślano podczas budowy parkingu? – Projektanci wymyślili, że zejścia ochronią tzw. odwodnieniem liniowym, które powstrzyma napływ wody. Ponadto schody mają system do odladzania, są podgrzewane. Jednak zabiegaliśmy też o inne sposoby, bo te naszym zdaniem mogą być niewystarczające zabezpieczenia. W efekcie powstał projekt szklanych wiat – wyjaśnia Szempliński.
Konstrukcja ze specjalnego szkła jest o tyle niezwykła, że szklany w niej jest także szkielet. Prefabrykowane już zadaszenie wkrótce dotrze na plac Wolności. Montaż powinien zakończyć się w kwietniu. Koszt przedsięwzięcia 2,7 mln zł.Zgłoś uwagę