Na Partynicach sprawdzian przed Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta

12 sierpnia br. na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się 5. dzień wyścigowy tegorocznego sezonu. Jeźdźcy będą rywalizowali w gonitwach przeszkodowych, płotowych i płaskich. W najważniejszej - Wrocławska Trial zobaczymy 14 koni na dystansie 4 300 metrów. To ostatni sprawdzian przed Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia (13 września).


W najbliższą środę czternaście koni sprawdzi swoje możliwości w nagrodzie Wrocławska Trial, generalnej przymiarce do Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia. Część z nich już zdążyła w tym sezonie potwierdzić swoje aspiracje do udziału we wrześniowym spotkaniu na szczycie.

Cosmic Magic lekko wygrała Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego na Partynicach, dobrze w tej samej gonitwie wypadły Newman i Netto. Piąta przybiegła Herbata, ale był to jej pierwszy start po rocznej przerwie, dwa lata temu sensacyjnie wygrała… nagrodę Wrocławska Trial. Mający duże doświadczenie w gonitwach z przeszkodami Reki, to ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej, ten sezon rozpoczął od udziału w gonitwie G1 w Merano, której nie ukończył z powodu upadku jeźdźca w końcowej fazie wyścigu. Nickowi z tego samego powodu nie udało się dobiec do celownika w stiplu I kat. w Lysa nad Labem, ale w minionym sezonie był trzeci w Wielkiej Wrocławskiej i wygrał Nagrodę Zamknięcia Sezonu.

źródło: UM

Dla pozostałych uczestników Wrocławska Trial będzie testem, który da odpowiedź, czy są końmi na miarę Wielkiej Wrocławskiej. Nebo, to zwycięzca ubiegłorocznej Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zacięty bój toczył z nim Turion. Ale pierwszy z nich w tym roku pobiegł tylko w gonitwie z płotami, kończąc wyścig jako szósty, drugi w ogóle jeszcze nie startował. Trzy występy w tym sezonie, w tym jeden zwycięski, ma za sobą Annie Railly, były to jednak gonitwy niższych kategorii.

Drugie spotkanie w cyklu gonitw z przeszkodami czeka czterolatki. Pierwszą konfrontację, na początku lipca, pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęła Say Szumawa. Nieco ponad jedną długość za nią przybiegła Diana Jape, piąty w dużym odstępie za czołową dwójką był Neapol, dwie i pół długości za nim wyścig kończyła Una Emocion, nie dobiegł do celownika As de Treffles, z którego jeździec spadł w początkowej fazie gonitwy. Przeszkodowe przetarcie ma też za sobą Grand Jackpot, który pod koniec lipca startował w Pardubicach i był z dużą stratą ostatni. Pozostałe konie debiutują w gonitwie z przeszkodami.

źródło: UM

W dwóch gonitwach z płotami pobiegną trzylatki. W pierwszej płotowy debiut mają za sobą trzy konie: Nitro, który z początkiem lipca był blisko trzeci we Wrocławiu; Spider Szumawa, który przybiegł piąty ze znaczną stratą do rywala; oraz Torpida, która była dwie długości za nim szósta. W drugiej ponownie spotkają się: czwarty w płotowym debiucie Sophist, siódmy w tym samym wyścigu Star of Spirit oraz Neonira, która wyścigu nie ukończyła. Dream of Dragon płotowy debiut zaliczył z końcem maja w Merano, gdzie przybiegł ostatni, trochę poprawił się w Pardubicach. Dla pozostałych uczestników obu gonitw będzie to pierwsze spotkanie z płotami.

Do ciekawej rywalizacji dojedzie w gonitwie z płotami dla starszych koni. Spotka się w niej kilku uczestników gonitw z 1 lipca – Dominer, Bailando i Sorreno, które w takiej kolejności zajęły trzy czołowe lokaty, oraz Kanclerz i Spasski, które w innym wyścigu przybiegły na miejscach drugim i trzecim. Do rywalizacji o zwycięstwo może włączyć się Dominique, który po udanej karierze w gonitwach płaskich, w tym roku zadebiutował w stiplu i od razu zwyciężył.

Wejście dla publiczności

Wejście na teren mityngu wyścigowego jest bezpłatne, jednakże jest możliwe jedynie po uprzednim zarejestrowaniu się za pośrednictwem strony internetowej Organizatora i okazaniu otrzymanej wejściówki. Uprawnienia do wejścia na teren mityngu dla widzów weryfikuje służba ochrony.

Publiczność przebywająca w pomieszczeniach zamkniętych zobowiązana jest do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczek, przyłbic lub odzieży, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na otwartej przestrzeni obowiązuje nakaz zachowania co najmniej 1,5 metrowego dystansu społecznego lub zakrywania ust i nosa.

Więcej informacji na www.torpartynice.pl.Zgłoś uwagę