Na Granicznej poszerzają rondo – kiedy koniec prac?

Przy ul. Granicznej trwa przebudowa ronda i budowa dodatkowych zjazdów (by-passów). Ma to upłynnić ruch w tamtym rejonie miasta. Kierowcy z utrudnieniami muszą się liczyć jeszcze do końca lipca.


Przebudowa ronda polega głównie na poszerzeniu samego ronda oraz budowie by-passów, czyli prawoskrętów umożliwiających przejazd bez wjeżdżania na rondo. Dotyczy to pasów dla 2 kierunków: od lotniska do autostrady i od autostrady do centrum. W ramach prac zostanie wykonane również poszerzenie wlotów. Roboty wiążą się także z przebudową odwodnienia, sieci podziemnych i chodników. Rondo dzięki temu zwiększy swoją przepustowość i wzrośnie na nim bezpieczeństwo.

W tej chwili drogowcy przystąpili do kolejnego etapu prac. Kierowcy na jezdni zachodniej (w stronę AOW) mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu, natomiast w przeciwnym kierunku (do miasta) utrzymane zostały dwa pasy ruchu, ale są zwężone do 3 m szerokości. Utrudnienia na tym etapie potrwają praktycznie do zakończenia budowy. Niestety prowadzenie prac przy ciągłym ruchu aut nie jest łatwe, dlatego spodziewany koniec robót planowany jest pod koniec lipca.  

Zgłoś uwagę