Na alei Kromera powstaną trasy rowerowe

Trwa przetarg na rozbudowę alei Kromera od ul. Miechowity do mostów Warszawskich. Inwestycja umożliwi wyznaczenie tam dróg i pasów rowerowych. 

  • zdjęcie ilustracyjne


Rozbudowa alei Kromera zostanie podzielona na dwa etapy, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić ruch drogowy i pieszy w okolicy.

– W pierwszym etapie planowane jest wykonanie prac na al. Kromera od ul. Miechowity do ul. Boya-Żeleńskiego. Robotnicy zajmą jezdnię na szerokości około 0,5-1 metra, co nie powinno wpłynąć na ograniczenia w ruchu – podkreśla Ewa Mazur.

Wykonawcy będą musieli wyznaczyć również tymczasowe utwardzone ciągi piesze. W drugim etapie planowane jest wykonanie prac na odcinku od ul. Boya-Żeleńskiego do ul. Miechowity. W zakresie prac jest budowa przejazdów rowerowych, wyznaczenie nowych tras rowerowych. Będzie potrzebna również przebudowa kilku sygnalizacji świetlnych.

Na koniec powstaną nowe nasadzenia zieleni no i zostanie wdrożona docelowa organizacja ruchu w tamtym rejonie. Ulica Galla Anonima i fragment ul. Długosza zostaną objęte strefą uspokojonego ruchu, z kolei na skrzyżowaniu ul. Rychtalskiej i ul. Ustronie zostanie wyniesione skrzyżowanie. Dodatkowo na ul. Ustronie zostanie zamontowany próg zwalniający.

Dzięki inwestycji dobry łącznik do ul. Jedności narodowej zyskają rowerzyści podróżujący do centrum z Karłowic. Łatwiej będzie również przejechać ten odcinek rowerzystom jadącym z Psiego Pola.

Termin składania ofert w przetargu mija 22 stycznia. Wykonawca będzie miał od dnia podpisania umowy pięć miesięcy na zakończenie prac. 

Czytaj więcej: Lista inwestycji rowerowych rozpoczętych w 2017 roku 

Zgłoś uwagę