„Musimy porozmawiać o Kevinie”

Dyskusyjny Klub Filmowy wraca po wakacyjnej przerwie. Pierwszym październikowym seansem będzie bardzo dobra ekranizacja powieści Lionel Shriver. Równie szarpiąca nerwy (zwłaszcza kobietom) i pozostawiająca w sercu niepokój jak słynna książka, inspirowana masakrą w szkole Columbine. Na ile matka jest odpowiedzialna za błędy dziecka? O tym w „Musimy porozmawiać o Kevinie” w poniedziałek 5 października o godz. 20.


Kiedy wydarza się taka tragedia jak w Columbine, mało kto czuje współczucie dla rodzin morderców. Wszyscy żałują ofiar, a jednak także i tamta rodzina traci swoje dziecko.

Eva, matka Kevina, wciąż zadaje sobie pytania: „dlaczego?”, „co było skutkiem, a co przyczyną?”. Kevin pochodził z dobrej, zamożnej, poukładanej rodziny. Czy był po prostu psychopatą, który manipulował najbliższymi? Czy niedosyt miłości matki sprawił, że celem jego życia stało się zniszczenie jej życia?  Matka odtwarza całe dzieciństwo Kevina w poszukiwaniu odpowiedzi i coraz bardziej wikła się w matnię własnej bezsilności, niezrozumienia i osamotnienia.

Zgłoś uwagę