Mow@ Miłości jak malowana

Młodzież z Nadodrza oraz młodzież z romskiego koczowiska wspólnie stworzą graffiti, aby rozpocząć zmianę na jednym z zaniedbanych wrocławskich podwórek! W dniach 19 – 21 czerwca w podwórku przy zbiegu ul. Paulińskiej i Rydygiera dwie grupy spotkają się, aby poznać się nawzajem i za pomocą farby przelać na ścianę swoje artystyczne ekspresje i obrazy, które niosą miłość, równość i szacunek do drugiego człowieka. 

  • fot. Fundacja Klamra

  • Mural powstanie w podwórku przy zbiegu ul. Paulińskiej i Rydygiera. Najpierw jednak trzeba było przygotować ścianę.


Ogólnopolska akcja w ramach antydyskryminacyjnego projektu „Mow@ Miłości” zawita również do Wrocławia. Jej inicjatorem jest Darek Paczkowski z Fundacji Klamra, który jeżdżąc po różnych zakątkach kraju maluje graffiti przeciwko mowie nienawiści.

We Wrocławiu akcję koordynują lokalni partnerzy - Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „Trampolina”, które pracuje z dzieciakami i młodzieżą z Nadodrza oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada działającego z wrocławskimi Romami. Do akcji włączyła się również Wrocławska Rewitalizacja prowadząca akcję przemiany wybranego podwórka, które z dzikiego parkingu ma stać się ogródkiem i miejscem spotkań mieszkańców.

W ramach wydarzenia młodzież weźmie udział w warsztatach na temat historii i kultury romskiej oraz warsztatach tworzenia muralu. W niedzielę 21 czerwca odbędzie się finalny dzień i odsłonięcie muralu, a każdy chętny będzie mógł stworzyć swoją własną przypinkę czy torbę na zakupy.

Projekt Mow@ Miłości, realizowany przez Fundację Klamra w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.

Zgłoś uwagę