Nowy mural we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Przy pętli tramwajowej Biskupin, na rogu ulic Norblina i Olszewskiego, powstaje nowy mural zainspirowany postacią Światowida. Autorem malowidła jest Wojtek Kołacz (Otecki). Odsłonięcie muralu, o ile pozwoli pogoda, zaplanowano na 8 września.


Światowid

Zadaniem artysty było kreatywne zinterpretowanie hasła „Światowid – wszystkie strony kultury”, bo wrocławski Światowid to nazwa Ośrodka Działań Twórczych. Autor, także od niedawna biskupinianin, cieszy się, że ma możliwość na swoim osiedlu pozostawić własny artystyczny ślad. Jak mówi: Mural inspirowany jest tajemniczym posągiem Światowida wydobytym ze Zbrucza. Tematem nie jest jednak postać o czterech twarzach, ale znajdujące się na posągu zagadkowe płaskorzeźby.

fot. Katarzyna Sipko ODT Światowid

Podwórko Artystów

Mural ma być odsłonięty 8 wrześni. W tym dniu, od godz. 15.00 do 19.00  zaplanowano dzień otwarty ODT Światowid. Na Podwórko Artystów w okolicach samego muralu, w pracowniach i parkingu ODT Światowid przy Sempołowskiej 54A na chętnych czekają warsztaty artystyczne, zapisy do sekcji oraz spotkania z instruktorami prowadzącymi zajęcia.

Podwórko Artystów

Podwórko Artystów

Eventy / Kursy / Warsztaty
Termin 8 września 2017 15:00

Miejsce Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Zobacz

Malowidło powstaje na budynku należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Biskupin, która jest patronem przedsięwzięcia, a fundatorem malowidła jest Ośrodek Działań Twórczych Światowid.

Murale Wojtka Kołacza (Oteckiego) można oglądać w m.in w Lyonie, Dreźnie, Wrocławiu, Besancon, Lille, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Warszawie, czy Gdyni. Artysta, związany wiązany z ASP Wrocław zajmuje się grafiką artystyczną, ilustracją oraz malarstwem monumentalnym.

fot. ODT Światowid

Zgłoś uwagę