Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla każdego

Lepsza dostępność, łatwiejsza obsługa i więcej funkcjonalności – to niektóre z nowości jakie są dostępne na stronie geoportal.wroclaw.pl. Udogodnienia dotyczą głównie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (mpzp).

  • geoportal.wrocla.pl

    geoportal.wrocla.pl


– W tej chwili mamy ponad 56 proc. powierzchni naszego miasta jest pokryta mpzp i ta liczba stale rośnie – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Chcemy, aby każdy wrocławianin miał pełny i łatwy dostęp do informacji zawartych w dokumentach mpzp. Materia jest trudna, ale dzięki pracy Biura Rozwoju Wrocławia (BRW) zainteresowanie i ich dostępność wzrasta – dodał.

Po wprowadzonych zmianach, dokumenty mpzp można szukać bezpośrednio z poziomu mapy, wybierając konkretną działkę. Każdy zainteresowany może dowiedzieć się m.in. czy dla działki jest już uchwalony plan, na co pozwala, czy i jak się zmieniał. – Dodatkową funkcją jest także możliwość pobrania wszystkich tych informacji w formacie dostosowanym do potrzeb zarówno laików jak i osób profesjonalnie zajmujących się mpzp – podkreśla Jadwiga Brzuchowska, zastępca dyr. BRW.

Na mapie można także zebrać informacje w których częściach miasta jest dopuszczona zabudowa mieszkaniowa, inwestycje przemysłowe czy usługowe. – Takie analizy tematyczne pozwalają inwestorom szybko wybrać interesujące go obszary miasta – dodaje Jadwiga Brzuchowska.

Zgłoś uwagę